Mültecilere 320 ton un, bin 200 battaniye

Giriş Tarihi: 4.1.2013

Suriye'de savaşın gölgesinde açlıkla karşı karşıya kalanlara "bir lokma katkı" diyen Kahramanmaraşlı hayırsever işadamları 320 ton un ve bin 200 battaniye gönderdi

İç savaş dolayısıyla ekmek fiyatlarının tavan yaptığı ve açlıkla mücadele eden Suriye'ye Kahramanmaraşlı hayırsever işadamları 320 ton un yardımında bulundu. Oluşturulan 16 TIR'lık yardım konvoyu Suriye'ye gönderildi. Konvoyun uğurlanması için İstasyon Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Suriyeli insanların yaşadıkları tablo karşısında kayıtsız kalmalarının mümkün olmayacağını söyledi.

BİR LOKMA KATKI

Yardımda bulunan işadamları SABAH Güney'e şunları söylediler: Suriye'de bir ekmeğin fiyatı için 5 dolardan bahsediliyor. Türk insanı 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' prensibiyle yaşar. Biz bunu kendimize hayat prensibi edindik. Bugün ülkemizde 200 bine yakın insanımız barınıyor. Bizler de orada bulunan kardeşlerimize un gönderiyoruz. İnşallah onların sofralarındaki ekmekte bir lokma da bizim katkımız olur" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mültecilere 320 ton un, bin 200 battaniye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN