Çiçek, böcek ve insanın güzelliği

RSM Atölyesi'nde yetişen 1'i erkek 20 kadın ressam, bakarak ya da hayal ederek doğayı ve onun ayrılmaz bir parçası olan insanın hallerini resmetti

Giriş Tarihi: 26.1.2013
Adana'da resim sanatına ilgi duyanların buluşma adreslerinden RSM Atölyesi, rahle-i tedrisinden geçirdiği 20 ressamı 5. Karma Resim Sergisinde buluşturdu. Çalışan, çalışmayan veya emekli olmuş ama üretme aşkıyla hayatı paylaşan kadınların hünerlerini ortaya koyduğu sergiye ilgi yoğundu. Adana Ressamlar Derneği ile Adana Çimento Sanayi (AÇS) Sanat Galerisi'nde izlenime sunulan eserler ağırlıklı olarak insanı, doğayı, hayatı güzelleştiren canlıları olanca güzelliğiyle resmediyor.

1 YILLIK EMEĞİN ÜRÜNÜ

Atölyenin kurucularından Mustafa Umutlu, tuval üzerine yağlıboya tekniğiyle yapılan resimlerin, kursiyerlikten ressamlığa doğru giden 19 kadın ve 1 erkek kursiyer ressamın 1 yıl boyunca verdiği emeğin ürünü olduğunu belirtti. Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi 64012 Sokak'taki Sacide Hanım Apartmanı'nın zemin katındaki galeride görücüye çıkan eserler arasında genç kız ve bisikleti, balerin, kucağında bebeği ve kuzusu olan anne, kıyıda anne ve kızı ile çiçekler, at ve diğer objeler dikkat çekiyor.

ORTAK SERGİ HEYECANI
Gülden İnkaya, Zerrin Kağıt, Şule Topaloğlu, Songül Önen, Cansu Atar, Seher Yılmaz, Nilüfer Karataş, Tuncay Tufan, Nilgün Akkız, Leyla Yıldırım, Aygül Güngör, Fazilet Bekar, Canan Boğa, Nevin Yıldız, Aydan Özenir, Güldeniz Yılmaz, Betül Loğoğlu, Bilsen İralı, Serap Açılan ve Ali Kaan Gül'ün 30 kadar resmiyle katkı koyduğu 5. Karma Resim Sergisi 30 Ocak akşamına dek açık kalacak. Ortak sergi açma heyecanı yaşayan 20 ressamın eserlerinin satılık değil, "seyirlik" olduğunu da belirtelim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek, böcek ve insanın güzelliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN