Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekmek israfını önlemek için TMO kampanya başlattı

Giriş Tarihi: 14.2.2013

Türkiye genelinde başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası' kapsamında Adana TMO Müdürlüğü de afiş ve bilgilendirme çalışmaları yürütecek

Adana Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürü Mehmet Kaya, ekmek israfını önlemek için başlatılan kampanya kapsamında Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti. Ziyarette TMO Müdürü Kaya, ekmek israfının önüne geçmek maksadıyla başlatılan ve TMO'lar tarafından yürütülen kampanya ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında Vali Coş'a bilgi verdi.

AFİŞLER ASILACAK

Başbakan Erdoğan'ın talimatları ile başlatılan kampanya kapsamında, resmi kurumlara ekmek israfı ile ilgili bilgilendirici afişler asacaklarını belirten TMO Müdürü Kaya, "Ekmek israfının önlenmesi ile ilgili kampanyayı illerde ofisler yürütecek. Ekmek tüketiminin ve buna bağlı olarak da israfının yoğun olduğu yerler olan lokantalar, kantinler, öğrenci yurt ve yemekhaneleri gibi yerlerde afişler asacağız" dedi.

TEDBİR ALINACAK

Vali Hüseyin Avni Coş ise "Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası' ilimizde de, en etkin bir şekilde yürütülmesi için her türlü tedbirleri alarak bu projeyi başarılı bir şekilde yürüteceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmek israfını önlemek için TMO kampanya başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN