Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havacıların keyfi yerinde

Adana Kelaynak Havacılık Derneği'nin (KHD) düzenlediği Havacılık Şenliği, havacıları ve ailelerini bir araya getirdi. Şenliğe katılanlar model uçaklarını keyifle uçurdular

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Adana'da kısa bir süre önce kurulan Kelaynak Havacılık Derneği (KHD), havacıları ve ailelerini buluşturan, muhteşem gösterilerin yapıldığı Havacılık Şenliği'ni gerçekleştirdi. Adana-Ceyhan Karayolu üzerindeki Abdioğlu köyünde bulunan derneğe ait tesislerde yapılan Havacılık Şenliği'ne Adana'da havacılık faaliyetleri ile ilgili kurulu kuruluşların temsilcileri, model uçak pilotları, havacılığa gönül veren kişiler, KHD yöneticileri ve pilotların aileleri katıldı. Yazdan kalma günleri anımsatan sıcak bir havada gerçekleşen şenliğe katılan model uçak pilotlarının birbirinden değişik, farklı tiplerde, büyüklükte ve özellikteki model uçakları pistin kenarında sıralandı. İlgiyle incelenen model uçakların, pilotların kumandasıyla gökyüzünde yaptırılan hareketleri davetlileri büyüledi. Farklı yaşlardan, mesleklerden onlarca R/C model uçak pilotlarının gösterileri izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Uçaklarını pist kenarına çıkarıp, parçalarını birleştiren, yakıtlarını dolduran, son kontrollerini yaptıktan sonra uçuran pilotlar, model uçaklarını gökyüzünde süzdürdü.

KÖYLÜLERE HAVACILIK DERSİ

KHD Başkanı Mustafa Yavuz Sökün, çevredeki köylerde bulunan gençlere de havacılık dersleri verdiklerini, sosyal sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde bu öğrencilere havacılığı aşıladıklarını belirterek, "Abdioğlu köyünde derneğimize ait tesislerimizde hava şartlarının uygun olduğu her hafta sonu mutlaka bir etkinliğe imza atıyoruz. Tesislerimiz üye olsun, olmasın havacılığa gönül veren herkese açıktır. Aileler çocuklarını da alıp derneğimize gelip, çocuklarıyla güzel bir hafta sonu da geçirebilirler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havacıların keyfi yerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN