Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzgören: Her Türk bir Süpermen'dir

Giriş Tarihi: 23.2.2013

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), konuğu olan iletişim uzmanı ve yazar Ahmet Şerif İzgören, insanların taşıdığı potansiyeli "Her Türk bir Süpermen" sözleriyle özetledi

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD ) Gelişim Atölyeleri toplantıları kapsamındaki 4'üncü konuğu iletişim uzmanı ve yazar Ahmet Şerif İzgören oldu. Adana'da Seyhan Oteli'nde yapılan, "Süpermen Türk Olsaydı" konulu toplantıda yaklaşık 500 kişiye konuşan Ahmet Şerif İzgören, girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörüye değindi. İzgören, "Her Türk bir Süpermen'dir" dedi.

BUNLARI YAPANLAR TÜRK

Katılımcıları kendileri için de pay çıkarmaya yönelten İzgören, Rasim Pehlivanoğlu'nun eşeğe yüklediği kitaplarla köy köy dolaşarak insanları kitap okumaya teşvik etme girişimini anlattı. Ürgüp'te halen var olan Eşekli Kütüphane'nin kurulması ile sonuçlanan bu hikayeye değinerek sunumuna başlayan İzgören, şöyle konuştu: "Girişimciliğin sınırı yok. Örnek verdiğim insanların hepsi Türk. 1934 yıllarına gelindiğinde Avrupa'da Fransa'dan sonra en çok uçak ihraç eden ülke Türkiye. 1800'lü yıllarda ilk araç vapurunu imal eden kişi de Türk. Bu ülkeye hizmet edenleri tanımamız lazım. Bu ülkeyi adam eden, bu ülkeye hizmet eden insanları bileceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzgören: Her Türk bir Süpermen'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN