Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmetçik Siirt'te sevgi köprüsü kurdu

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek, çocuk evlerinde kalan 38 kimsesiz çocuğu ağırladı. Çocuklar askerlerle kahvaltı yaptı

Giriş Tarihi: 2.3.2013
Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, Mehmetçikle buluştu. İl Jandarma Komutanlığına bağlı askeri gazinoda, hafta sonu kahvaltısında ağırlanan çocukları, Vali Ahmet Aydın ve eşi Arzu Aydın da yalnız bırakmadı. Vali Aydın ve İl Jandarma Komutanı Albay Feridun Yürekli, çocuk evlerinden gelen minik misafirlerine yakın ilgi gösterdiler. Kahvaltı sonrası, askeri personel tarafından Jandarma teşkilatının özel eğitimli köpeklerle yaptığı operasyonel faaliyetleri içeren bir gösteri sergilendi. Jandarma gösteri alanında, özel eğitimli mayın arama ve narkotik köpeklerinin sergilediği gösteriyi izleyen çocuklar, Jandarma'nın yapmış olduğu faaliyetleri hayranlık dolu gözlerle takip ettiler.

120'Yİ İZLEDİLER
Özel eğitimli köpeklerin gösterisini çocuklarla birlikte izleyen Vali Ahmet Aydın, İl Jandarma Komutanı Feridun Yürekli ve programın düzenlenmesinde emeği geçen askeri personeli tebrik ederek, teşekkür etti. Daha sonra program, kimsesiz çocuklara, 1915 yılında, Van ilinde yaşayan 120 çocuğun kahramanlık destanını anlatan '120' filmi izletildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmetçik Siirt'te sevgi köprüsü kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN