DİKA ile Kuzey Irak arasında 3,5 milyon dolarlık anlaşma

Giriş Tarihi: 4.3.2013
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından Kuzey Irak'a düzenlenen ziyaretin ardından, bu ülke ile 3,5 milyon dolarlık ihracat anlaşması yapıldı. İşadamlarından oluşan bir heyetle Kuzey Irak'a gerçekleştirilen çalışma ziyaretinin ardından, Martu İnşaat Malzemeleri Anonim Şirketi, inşaat malzemeleri sektöründe Kuzey Irak ile 100 bin metreküp gaz beton tuğla için 3,5 milyon dolarlık ihracat anlaşması imzaladı.

İKİLİ GÖRÜŞMELER
DİKA Genel Sekreteri Tabip Gülbay, DİKA ile Irak Kürt Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları arasında işbirliği protokolleri imzalandığını belirterek, bu protokol anlaşmalarının ardından Kuzey Irak ile 3,5 milyon dolarlık ihracat anlaşması yaptıklarını ifade etti. Ziyaret kapsamında her iki ülkenin işadamları arasında birebir görüşmeler sağlandığını belirten Gülbay şunları söyledi:

KOLAYLIK SAĞLANDI
"Karşılıklı imzalanan işbirliği protokolleri ile beraber Irak Kürt Bölgesi'ndeki ticaret ve sanayi odaları tarafından, ajans bölgesinde bulunan işadamlarına çeşitli kolaylıklar sağlanmış oldu. DİKA tarafından organize edilen çalışma ziyaretinde yer alan, bölgedeki sanayici ve iş adamları, kurdukları bağlantılarla kısa sürede yaklaşık olarak 3,5 milyon dolar değerinde ticari anlaşmalara imza attı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DİKA ile Kuzey Irak arasında 3,5 milyon dolarlık anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN