Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banka müdürüne 28 yıl 4 ay hapis

Adana'da Muzaffer Umut'u yaralayan, oğlunu da öldüren banka müdürü Soner Ataç'a 28 yıl 4 ay ceza verildi

Giriş Tarihi: 16.3.2013
Adana'da havale parası yüzünden bankacı eşi Ayşe Ataç'a hakaret ettiğini ileri sürdüğü Muzaffer Umut'u (53) yaralayan, oğlu Doğukan Umut'u da (24) öldüren banka müdürü Soner Ataç (38) "Kasten öldürme ve yaralama" suçlarından önce müebbet hapse mahkum edildi. Ataç'ın cezası iyi halden 25 yıla indirilirken, yaralamadan ise haksız tahrik ve iyi hal indirimi ile 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Ataç son savunmasında "Olay iradem dışında gelişti. Maktul için çok üzgünüm" dedi.

İRADEM DIŞINDA
Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada ilk ifadesini tekrarlayan Ataç, "Muzaffer Umut, eşime hakaret etmişti. Konuşmak için bürosuna gittim. Hakaretlerini sordum. Kabul etti. Sigarayı yüzüme üfleyerek 'edepsiz' dediğini söyleyip, elini beline götürdü. Refleks olarak ben de korunmak için silahımı çektim. Kapıda beliren oğlu ile üzerime geldiler. Panikteydim. Korkutmak için 1 el yere ateş ettim. Sonrasında silah iradem dışında patladı" diye kendini savundu.

ÖNCE BENİ, SONRA OĞLUMU VURDU
Duruşmaya katılmayan müteahhit Muzaffer Bulut, hesabına havale yapılmaması yüzünden bankacı Ayşe Ataç yüzünden tartışma yaşadıklarını belirtmiş, "Özel müşteri olduğumdan saygısızlık yapıldığını söylemiştim. Sanık, 2 gün sonra büromuza geldi ve olayı sordu. Terbiyesiz ve saygısız dediğimi söyledim. Önce bana, sonra'da oğluma ateş etti. Şikayetçiyim" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banka müdürüne 28 yıl 4 ay hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN