Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalfalıktan patronluğa

Giriş Tarihi: 17.3.2013

Şanlıurfa'da kalfalık yaparken KOSGEB'in hibe desteğiyle kendi işyerini kuran Orhan Durak'ın mağazasının açılışını Vali Celalettin Güvenç yaptı

Şanlıurfa'da daha önce bir giyim mağazasında kalfalık yapan Orhan Durak, KOSGEB'in hibe destek programlarından yararlanarak kendi işyerini açtı. Durak'ın mağazasının açılışını Vali Celalettin Güvenç yaptı. Türkiye'de her 100 kişiden 6'sının işyerinin olduğunu söyleyen Vali Güvenç, ABD'de ise her 100 kişiden 15'inin iş yeri olduğunu belirterek, "Türkiye'de de 10-15'lere çıkabilirsek, işsizlikle mücadelede çok önemli bir adım atarız" dedi.

PARADAN YARARLANILMIYOR
Şanlıurfa'da şu ana kadar 176 kişinin KOSGEB tarafından girişimcilik kurslarından yararlandığını ve kredilerden yararlanabilecek düzeye geldiğini kaydeden Vali Güvenç, bu kişilerin kullanımına ayrılan paranın 17 milyon lira olduğunu ancak girişimcilerin bunun sadece onda birini kullandıklarını söyledi. Kurs almış girişimcilere cesur olmaları çağrısında bulunan Vali Güvenç, "Gelin bu paraları kullanın ve biz de gidip daha çok iş yeri açalım. Daha çok insanımız çalışsın istihdam edilsin" dedi.

PROGRAMLAR VAR

KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoy ise girişimcilik ruhuna sahip vatandaşlara yönelik hibe ve destek programlarının olduğunu ifade ederek, girişimcilik kariyeri eğitimlerinin olumlu sonuçlarını görmekten dolayı memnun olduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalfalıktan patronluğa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN