Adanalılar hak eden kadroya yetkiyi verir

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "İyi bir maestro gibi Adana'nın önü açılmalı. Adanalılar hak eden kadrolara yetkiyi verir" diye konuştu

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Ceyhan'da 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Hüseyin Sözlü, seçime yoğun olarak hazırlanıyor. Mahalleleri, sivil toplum örgütlerini, sendikaları ziyaret eden Sözlü, hem sorunları yerinde tespit ediyor, hem çözüm önerilerini dinliyor, hem de projelerini anlatıyor. Adana'nın, iyi bir maestro, bir şef gibi kentin önünü açacak bir yöneticiye ihtiyacı olduğunu söyleyen Sözlü, "Adanalı hemşerilerimiz önümüzdeki seçim döneminde kendilerini hak ettikleri yere getirebilecek kadrolara yetki verecektir" dedi.

KURTULUŞ REÇETESİ BİZDE

Ziyaretlerinde sevgi gösterileriyle karşılaşan Hüseyin Sözlü, Adana'yla ilgili görüşlerini ve projelerini başlıklar altında şöyle özetledi: "Çukurova'nın sembol şehri Adana'dır. Bugün baktığımız noktada Adana, Türkiye'nin en üst sıralardaki illeri arasında olması gerekirken, hak ettiği noktada değil. İyi bir maestro, iyi bir şef gibi Adana'nın önünü açacak düzenlemeleri, icraatları yapmak gerekiyor. Adana Türkiye'ye üretimi, ihracatı öğreten bir şehir olarak İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra gelirken, şimdi Bursa'nın gerisinde kalmış. Üç dönemdir Ceyhan Belediye Başkanlığı yapan birisi olarak diyebilirim ki Adana, tüm ekonomik alanlarda Türkiye'nin bir numaralarını çıkarmaya muktedir bir şehir olabilir. Adana'nın Kurtuluş reçetesinin bizim tarafımızdan yazılabileceğine inanıyorum. Adana Cumhuriyet dönemi şehirciliği acısından övünebileceğimiz bir model değil. Özellikle yeni imar uygulamalarında parçalı siyaset yapılmış. Şu anda Adana, Türkiye'nin en büyük çarpık kentleşmesinin yaşandığı bir il durumundadır. Adana'da her belediye başkanının bir birinden koordinesiz çalışması nedeniyle gelecek noktasında bir ideali olmayan disiplinsiz bir imar uygulaması söz konusu olmuştur. Bir taraftan Adana'da sağlıksız yapılaşmayı önlemeyi düşüneceksiniz, bir taraftan da baraj bölgesine kadar apartman yaptırmak doğru değil. Eğer doğru bir yolda gitselerdi 40 yıldır Sinanpaşa'yı değiştirirlerdi. Sinanpaşa'yı değiştiremeyen zihniyet Adana'da hiçbir şeyi değiştiremez."

TOPLU TAŞIMA BAŞARISIZ
"Adana ulaşımında toplu taşıma başarılı değil. Her yıl belediyenin, 40-50 milyon lira zarar ettiği düşünülüyor. Bunun yanında özel halk otobüsleri, minibüsler toplu taşımacılık yapanlar yaptıkları işlerden memnun değil, para kazanamadıklarını ifade ediyorlar. Bir taraftan da bu işi sübvanse etmeye çalışan bir belediye var. Bu durum Adana'nın ne trafik problemine ilaç olabiliyor ne de halkın sağlıklı ulaşımına yarıyor. Adana'nın toplu ulaşımdaki zararının akılcı bir formülle önüne geçmek lazım. Ceyhan'da biz de ucuz ulaşım temin ediyoruz ama bunun için Ceyhan Belediyesi'ne bedel ödettirmiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalılar hak eden kadroya yetkiyi verir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN