Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürücülere öfke kontrolü eğitimi

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından şehir içi yolcu taşımacılığı yapan bin 80 minibüs sürücüsüne "Öfke kontrolü ve stresle mücadele" eğitimi verildi

Adana Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan "Pozitif Yaşam" projesi kapsamında bin 80 minibüs sürücüsüne "Öfke kontrolü ve stresle mücadele" eğitimi verildi. Eğitimde sürücülere öfkelerini kontrol altında tutmaları önerilerinde bulunuldu ve "Öfke bir anda parlayan duygudur, siz onun üzerine benzin dökerseniz sizi de karşınızdakini de yakar" denildi.

"SİZİ KONTROL ALTINA ALIR"
Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Ahi Evran Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitim toplantısında Seyhan Rehberlik Araştırma Merkezi'nden Psikolojik Danışman Süreyya Göğce tarafından sürücülere araç kullanırken ve yolculara karşı öfkelerini nasıl kontrol edeceklerine yönelik önerilerde bulunuldu. Öfkenin kontrol altına alınması gerektiğini belirten Göğce, "Öfkenizi kontrol altına almazsınız, o sizi kontrol altına alır" diye konuştu.

SAYGI VE ANLAYIŞ
Trafikteki tartışmalarının çözümünün insanın kendini, karşısındaki kişinin yerine koymasıyla mümkün olabileceğine dikkat çeken Göğce, "Araca binene saygı, anlayış gösterin. Siz de hata yapabilirsiniz. Taşıdığınız insanların güvenliğini sağlamak için öfkenize sahip çıkın. Eğer öfkenizi kontrol altına almazsanız sizi de yakar karşınızdakini de" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürücülere öfke kontrolü eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN