Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beş yıldızlı otel konforunda okul

Giriş Tarihi: 12.4.2013

Hizan ilçesindeki 75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu, donanımları ve sunduğu olanaklarla 5 yıldızlı otel konforunu hiç aratmıyor

Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyündeki 75. Yıl İMKB Abidin İnan Gaydalı Kız Yatılı Bölge Ortaokulu 5 yıldızlı otel standartlarında hizmet veriyor. Ortaokul Müdürü Muhtullah Bingöl, "Pansiyonumuzda 750 kız öğrencimiz mevcut. Çalışma ve dinlenme salonu çocukların istedikleri tarzda modern bir şekilde döşendi. Okulumuzda kamera sistemi mevcut ve 24 saat kayıtta. Kız öğrencilerimizin kalabileceği en güzel ortamı sunuyoruz" dedi. Yemekhanenin de modernleştirilerek lokantaya çevrildiğini ifade eden Muhtullah Bingöl, "Şimdiye kadar yatılı okullarda demir yemek tabldotları kullanılırdı. Demir yemek tabldotları kaldırdık. Yerine porselen tabaklar getirdik. Sabah kahvaltısında çaylar demir bardakta içiliyordu. Çocukların ağzını yakıyordu. Onu kaldırdık, cam bardak verdik. Yemeklerimizi öğrencilerimizle birlikte karar veriyoruz. Sabah kahvaltısını da açık büfe şeklinde veriyoruz" diye konuştu.

BİRE BİR EĞİTİM

8. sınıf öğrencilerini sınava hazırlamak amacıyla eğitim koşulu sistemini başlattıklarını söyleyen Bingöl, "Her bir öğretmen, 10 öğrenciden sorumlu. Öğretmen gönüllü olarak bire bir ilgileniyor. Ders durumu, sıkıntıları, çalışma sistemi, zamanın değerlendirmesi takip ediliyor. Bu sayede öğrencilerin akademik başarıların artığını gördük. Bundaki amaç, her yönüyle öğrenciyi takip ederek rehberlik yapmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş yıldızlı otel konforunda okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN