Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıklıgöl'de kermes devam ediyor

Balıklıgöl'de, Ruha Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (RUHA-DER) tarafından düzenlenen kermese ilgi devam ediyor.

Giriş Tarihi: 3.5.2013 17:19
Dernek Başkan Yardımcısı Murat Müjdeci, kermeste toplanan parayı ise ihtiyaç sahibi olan öğrencilere vereceklerini söyledi.
Balıklıgöl'de RUHA-DER tarafından kurulan kermeste çeşitli yiyecek, içecek ve oyuncaklar bulunuyor. Kermese büyük ilginin olduğunu söyleyen RUHA-DER Derneği Başkan Yardımcısı Murat Müjdeci şöyle konuştu:
"Biz bu kermesi sadece ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı öğrencilerin yardımı için oluşturduk ve toplanan yardımlar bu öğrencilere burs ve barınma imkanı şeklinde verilecektir. Bu kermese getirilen yiyecek ve içecekleri, dernek üyelerimiz kendi evlerinde hazırlayıp getirdiler ve dezavantajlı öğrencilere yardım için buradalar, kermeste çalışan diğer üyeler ise öğrencilerdir.''

Müjdeci, "Bu kermeste değerli hocalarımızın da emeği çoktur, birçok öğretim görevlisi ellerinden geldiğince yardım ediyor. Başta Filistinli hocamız Huzeyfe El Hatip, olmak üzere birçok hocamız öğrencilerin gelişimi için bize katkıda bulunuyor. Huzeyfe hocamız da Filistin'e ait bir yemeği yapıp, kermeste ziyaretçilere sunuyor'' şeklinde konuştu.
Temel amacın fakir öğrencilere yardım etmek olduğunu ifade eden Murat Müjdeci, kermese birkaç gün daha devam edeceklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıklıgöl'de kermes devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN