Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşucu'nda gençler mezuniyeti kutladı

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesindeki Selçuk Üniversitesi Taşucu MYO'da diploma sevinci vardı. Mezuniyet töreninde kız öğrenciler güzellik ve şıklıkta birbiriyle yarıştı

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Selçuk Üniversitesi'nin 'denize açılan kapısı' olan ve Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde bulunan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri mezuniyet sevincini yaşadı. Sahilde yapılması planlanırken hava şartları nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen mezuniyet töreninde öğrenciler sevinçlerini aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı. Gecede kız öğrenciler güzellikleri ve şıklıklarıyla büyüledi.

BU YIL 400 MEZUN VERDİ

Etkinlikte İnşaat Teknolijisi, Elektronik Teknolojisi, Bahçe Ziraatı, Yerel Yönetimler, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm Rehberliği ve Dış Ticaret programlarından mezun olan yaklaşık 400 genç diploma aldı. Dereceye girenlerin diplomalarını MYO Müdürü Prof. Dr. Halis Oğuz, öğretim görevlileri ve konuk protokol mensupları verdi. Diplomaların verilmesi sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Öğrenciler hocalarından ve arkadaşlarından ayrılmanın üzüntüsünü de yaşadı.

MÜZİKLE COŞTULAR

Selçuk Üniversitesi'ne bağlı olarak 1992'den bu yana eğitim veren ve öğrenci sayısı bin 400'ü aşan Taşucu MYO'nun mezuniyet töreninde daha sonra öğrencilerin heyecanla bekledikleri 'kep fırlatma' seramonisine geçildi. Gençler keplerini fırlatırken fonda çalan hareketli şarkıların da etkisiyle sahnede dans etmeden duramadılar. Mezuniyet töreni, diplomaların verilmesinin ardından müzikli eğlenceyle devam etti. Öğrencilerin eğlencesine, Türkiye'nin dört bir yanından gelen aileleri ve arkadaşları da eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşucu'nda gençler mezuniyeti kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN