Uluslararası sergi

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Gaziantep Sanko Sanat Galerisi, 2'nci Uluslararası Ressamlar Buluşması kapsamında 23 ressamın yaptığı eserlere ev sahipliği yapıyor. Sanko'nun katkısıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Türkiye'nin yanı sıra, Mısır, İspanya, Filipin, İtalya, Fransa, Filistin, Gürcistan ve Polonya'dan gelen sanatçıların resimlerinden oluşan sergi, Sanko Sanat Galerisi'nde düzenlenen törenle açıldı.

GELDİĞİMİZ YER

Gaziantep Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, galeride 165'inci serginin açıldığını anımsatarak, etkinliğin Gaziantep'te sanatın nereden nereye geldiğini göstermek açısından çok önemli olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de Gaziantep'in kültür ve sanatta artık kendini ispatlayan bir şehir olduğuna vurgu yaptı.

SANATTA DA İLERLİYOR

Mısırlı sanatçı Prof. Dr. Ahmed Abdelkarem ise Gaziantep'e gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, organizasyonu yapanlara teşekkürlerini sundu. 2'nci Uluslararası Ressamlar Buluşması Koordinatörü Aslı Özen de Türkiye ekonomisinin sembol kenti haline gelen Gaziantep'i, sanat alanında da önemli bir konuma taşımak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN