Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Akdeniz Oyunları ve Tevfik Sırrı Gür

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Akdeniz Oyunları'nın başlamasına 12 gün kalmışken şimdi de Tevfik Sırrı Gür Stadı tartışması başladı. Tamam, Akdeniz Oyunları nedeniyle Mersin tesis zengini oldu ama Tevfik Sırrı Gür de aynı İnönü Stadı gibi bir tarih. İnönü yıkılıyor ve yerine yenisi yapılacak.
İnönü için yıkılmasın diyen çok azdı. Tevfik Sırrı Gür mümkünse yıkılmasın, bunun için de çaba gösterilmeli.
Ancak yine de yıkılacaksa öyle Mimarlar Odası'nın da dediği gibi çok katlı binalar yapılacaksa bu olmamalı.
Bunun bilgi kirliliği yaratmadan yetkililer tarafından hemen açıklanması gerekir. Yıkılacaksa da yıkılmayacaksa da, ya da yeşil alanı bol sevimli bir yapılaşma olacaksa da, çok katlı bina olacaksa da bu hemen açıklanmalı.
Önümüzde bir Taksim Gezi Parkı örneği varken ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "Hatalıyız, daha önce bunu iyi anlatabilmeliydik" sözleri daha yeni söylenmişken, ikinci bir hata yapılmamalı. Birisi çıkıp bu projenin gerçekten ne olduğunu açıklamalı.
Mersinli için Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın bir anlamı var. Mimarlar Odası da bu bölgenin bütün bilgilerini yaptıkları açıklamada Mersinliler ile paylaşmış. Geriye, TOKİ tarafının çok geçmeden çıkıp aydınlatıcı bilgi vermesi kalıyor. Bilinmeyen bir şey bilinene göre daha çok tepki çeker. Proje ne olursa olsun, gerekçeleri ile bu anlatılmalı.
Hele hele Oyunlar öncesi her şey yolunda gitmeli.

3 KITA TEK YÜREK

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tüm tesisleri gece yarısı gezdikten sonra ertesi gün basın toplantısı düzenledi. En yetkili ağız olarak da noktayı koydu ve Mersin'in artık Akdeniz Oyunları'na hazır durumda olduğunu söyledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin, tesislere giden yolları oyunlar öncesinde makul bir takvim içerisinde ve büyük bir hızla yetiştirmesini beklediklerini belirten Kılıç, "Mersin'de gerçekten hep beraber büyük bir sınav veriyoruz.
17. Akdeniz Oyunları'na kusursuz, eksiksiz biçimde, el birliğiyle hazırlanıyoruz"
dedi.
9 Haziran Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin'e geleceğini ve Akdeniz Oyunları spor tesislerinin toplu açılışlarını gerçekleştirileceğini bildiren Spor Bakanı Kılıç, açılışların ardından kalan 10 günlük sürede artık işin ulaşım, güvenlik, temizlik, yemek, konaklama ve kentsel dokuyla gelen konukların buluşturulmasına yönelik insan organizasyonu boyutuna odaklanacaklarını söyledi. Mersin böylesine muhteşem bir organizasyona hazırken umarım her şey yolunda gider.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Akdeniz Oyunları ve Tevfik Sırrı Gür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN