Avrupalı gençler duvarı fırçaladı

Giriş Tarihi: 22.6.2013

Avrupa Birliği'nin desteklediği proje kapsamında Adana'ya gelen Polonya ve İsveçli öğrenciler, Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu'nun duvarlarını rengarenk boyadı

Adana'da Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu Avrupalı konuklarını ağırlıyor. Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca da desteklenen 'Gençler Harekete' konulu proje kapsamında İsveç ve Polonya'dan Türkiye'ye gelen 25 öğrenci ve 5 öğretmen Adana'da öğrencilerle buluştu.

DÜŞLERİNİ YANSITTILAR
Öğretmenler Ayhan Güler ve Hüseyin Bulut'un girişimleri ile Adana'da sadece Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu'nun dahil olduğu proje kapsamında Avrupalı gençler ellerine fırça ve boyaları alarak okulun duvarlarını baştan aşağı boyadı. Düşlerindeki dünyayı Türkiye'deki bir eğitimi yuvasının duvarına yansıtan öğrencilere Türk gençleri de eşlik etti.

10 GÜN KALACAK
Güzel görüntülerin oluştuğu proje kapsamında İsveç ve Polonyalı öğrenciler Türk öğrencilere kendi kültürlerini anlatma fırsatı da yakaladı. Projenin mimarları Güler ve Bulut, Avrupalı konukları 10 gün boyunca Adana'da misafir edeceklerini belirterek, "AB'ye yaptığımız başvuru kısa sürede kabul edildi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı gençler duvarı fırçaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN