Otistik çocuklar için özel eğitim merkezi

Otizmli birey sayısının 61 olduğu Osmaniye'de Sena Kayalı Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nin temeli, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ve hayırsever işadamı Ekrem Kayalı tarafından atıldı

Giriş Tarihi: 1.7.2013
Osmaniye'deki otistik çocuklar için özel eğitim merkezi yapılacak. Sena Kayalı Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nin temeli Vali Celalettin Cerrah ve hayırsever işadamı Ekrem Kayalı tarafından atıldı. Vali Celalettin Cerrah, "Otistik çocuğu olan bir anneye, otistik çocukların eğitim göreceği bir okul yapma sözü vermiştim. Hayırsever vatandaşımızın yardımıyla bugün sözümü tutmanın sevincini yaşıyorum" dedi.

61 OTİZMLİ VAR

Ahmet Yesevi Mahallesi'nde yapılan temel atma törenine Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, vali yardımcıları Ali Çağlar ve Mehmet Sadık Tunç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Özkan, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öğretmenlerden oluşan Zeybek ekibinin gösterisiyle başlayan törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, kentte 61 otizmli birey bulunduğunu söyledi.

10 DERSLİK OLACAK
İşadamı Ekrem Kayalı da daha önce Gaziantep'te eğitim kurumları yaptıklarını ifade ederek, "Sayın Valimizin teşvikleri ile Osmaniye'ye de okul yapmak nasip oldu. Bu nedenle Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Okulumuzun otistik çocuklarımıza eğitim verecek olması da ayrı bir anlam taşıyor" diye konuştu. Eğitim merkezinin 10 derslikli olarak planlandığı ve 50 otistik çocuğa eğitim vereceği belirtildi.

EŞİNİN ADINI VERDİ

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah otistik çocukların ailelerine verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Hayırsever işadamımız Ekrem Kayalı'ya eğitime yaptığı bu önemli katkı nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Yapılacak okulumuza Sayın Ekrem Kayalı Beyefendi'nin eşinin adı olan Sena Kayalı ismi verilecek. Bu da Türk erkeğinin hanımına verdiği değerin en güzel örneğidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otistik çocuklar için özel eğitim merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN