Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep hazır

Giriş Tarihi: 8.7.2013

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Başkan Güzelbey, 4 ayrı bölgede 120 bin kişiye iftar vereceklerini söyledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Ramazan ayında 120 bin kişiye sıcak yemek vermeyi planladıklarını söyledi. Güzelbey, 4 ayrı noktada kuracakları iftar çadırlarında vatandaşlara hizmet verileceğini, Ramazan boyunca 10 bin yoksul aileye de gıda yardımı yapılacağını bildirdi. Güzelbey, bu yıl da Masal Parkı'nda çeşitli programlar düzenleyeceklerini açıkladı.

GELENEKSEL EĞLENCELER

Etkinliklerde insanların unutmaya başladığı değerleri her zaman taze tutmayı hedeflediklerini söyleyen Güzelbey, "Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Masal Parkı'nda tasavvuf müziği ve sema gösterilerinden, fasıl dinletileri, sıra geceleri, Hacivat-Karagöz gölge oyunları, meddah ve orta oyunlarına kadar halkımızı memnun edecek bir program hazırladık" şeklinde konuştu.

10 BİN AİLEYE GIDA YARDIMI
Şehreküstü İtfaiyesi, Kayaönü İtfaiyesi, üniversite karşısındaki Atapark ve Düztepe Mahallesi'ndeki Dergâh Düğün Salonu olmak üzere 4 ayrı noktada kuracakları iftar çadırında Ramazan ayı boyunca 120 bin vatandaşa sıcak yemek vermeyi hedeflediklerini belirten Başkan Asım Güzelbey, "Ramazan ayında ayrıca 10 bin yoksul ailemize gıda yardımı yapacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN