Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürücülerin kabusu cam silicilere önlem

Adana'da kırmızı ışıkta bekleyen otomobillerin camlarını zorla silen ve para vermeyen sürücülere küfür edip, araca zarar verenlere polis göz açtırmıyor

Adana'da trafiğin yoğun olduğu bölgelerde kırmızı ışıkta duran otomobillerin camlarını zorla silmeye çalışan, mendil ya da duygu sömürüsüyle dua kitapları satmak isteyenlere polis göz açtırmıyor. Yılın ilk 6 ayında polis, sürücülerin "korkulu rüyası" olan 170 kişiye Kabahatler Kanunu'na göre para cezası uyguladı.

DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYORLAR
Çoğunlukla Atatürk Caddesi, Gazipaşa, Ziyapaşa Bulvarı, Eski Müze Kavşağı, Türkkuşu Kavşağı, Turgut Özal Bulvarı ile Çifte Minare bölgesini mesken tutan cam siliciler, kırmızı ışıkta duran otomobillerin camlarını izin almadan silip, arkasından sürücülerden para talep ediyor. Vermeyen sürücülere ise genellikle küfür ediyor, kimi zaman da otomobillerine zarar veriyor.

ANINDA MÜDAHALE EDİLİYOR

Trafiği sıkıntıya düşüren satıcı ve cam silicilere karşı çalışma başlatan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipler Amirliği ekipleri ve motosikletli yunus timleri bu bölgelerde adeta göz açtırmıyor. Vatandaşların 155 polis imdat hattına gelen ihbarları anında değerlendiren ekipler, bu kişilere müdahale ediyor. Yakalanan bu kişiler önce olay yerine çağrılan asayiş ekiplerine teslim ediliyor ve daha sonra Kabahatler Kanunu'na göre ceza kesiliyor.

VATANDAŞ MEMNUN
Polisin yaptığı uygulamadan sürücüler de memnun. Sürücüler, "Kırmızı ışıkta bir anda otomobilin yanına geliyorlar, kendilerine yapmayın diye işaret etmemize rağmen kirli ıslak bezle camı siliyor daha da pisletiyorlar. Para vermeyince küfür edip araca zarar veriyorlar. Son zamanlarda bu tür manzaralarla artık karşılaşmıyoruz. Polislere teşekkür ederiz" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürücülerin kabusu cam silicilere önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN