Omuzlarımızda sorumluluk var

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "İki yıl önce bakanlığımız yeniden yapılandığı zaman 1,2 milyar TL olan bütçemiz, 20 milyar liraya ulaştı. Çok büyük bir sorumluluk üstlendik" dedi

Giriş Tarihi: 29.7.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "İki yıl önce bakanlığımız yeniden yapılandığı zaman 1,2 milyar TL olan bütçemiz, 20 milyar TL'ye ulaştı. Büyük bir çalışma içerisindeyiz" dedi. Hoşgörüyü büyük bir zenginlik olarak gördüklerini vurgulayan Şahin, "Atalarımız bunu başarmış. Hangi dilden hangi inançtan olursa olsun komşuluk yapmışlar. Eğer atalarımız bu tahammülü göstermeselerdi, bugün çözüm sürecini yakalamış, güveni ve istikrarı sağlamış olamazdık" dedi.

SOSYAL DEVLET

Fatma Şahin, bakanlığı tarafından Şato Restoran'da kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerine verilen iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmada, şehrine ve ülkesine hizmet eden herkese teşekkür etti. İki yıl önce bakanlık olarak büyük bir sorumluluk aldıklarını belirten Şahin, "Veren el, alan elden üstündür anlayışından geliyoruz. Sosyal devlet anlayışının temsilcisiyiz" dedi.

YENİDEN YAPILANDI

Sosyal yardım sistemini, sosyal hizmet anlayışını yeniden yapılandırdıklarını ifade eden Şahin, "İki yıl önce bakanlığımız yeniden yapılandığı zaman 1,2 milyar TL olan bütçemiz, 20 mil- yar liraya ulaştı. Bu rakamları doğru kullanmaya çalışıyoruz. Bu alan büyük bir alan. Büyük bir çalışma içerisindeyiz" diye konuştu. İftara sürpriz bir isim de katıldı. Eski bakan Kürşat Tüzmen de iftar yemeğindeydi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Omuzlarımızda sorumluluk var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN