Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkum aileleri kapıya dayandı

Suriye'de kuşatma altında olduğu için gıda yardımı yapılamayan mahkumların Türkiye'deki yakınları Suriye'ye gitmek için Yayladağı Sınır Kapısı'na dayandı

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Suriye'de çatışmaların en şiddetli yaşandığı yerlerden biri olan Halep'teki hapishanede yatan Türk mahkumların aileleri cezaevindeki yakınlarının can güvenliğinden kaygı duyduklarını belirterek Suriye'ye gitmek için Yayladağı Sınır Kapısı'na dayandı. Mahkum yakınları, sınır kapısını yaya geçmek istediler, ancak iki aydır giriş çıkışlara kapatılan kapıdan geçişlere izin verilmedi.

MAHKEMEYE ÇIKAMADI

2 yıldır muhaliflerin kuşatması altında bulunan hapishanenin Esad askerleri tarafından korunduğunu söyleyen Perihan Şahan, eşi Ramazan Şahan'ın 7 senedir Halep Merkez Hapishanesi'nde bulunduğunu ancak bu süre içerisinde bir defa bile mahkemeye çıkarılmadığını iddia ederek, "Bu nasıl adalet? Şimdi de canından endişe duyuyoruz. Ne olur kocamı kurtarın" diye yalvardı.

"OĞLUMU ÖLDÜRECEKLER"
Oğlu Bayram Gezer'in 4 yıldır aynı cezaevinde yattığını belirten Recep Gezer ise, "Oğlumu hapishanede ya muhalifler ya da Esad askerleri öldürecek. Yakında kurşuna gerek kalmayacak, zaten açlıktan ölecekler. Nerdeyse bir aydır 2 günde bir öğün verilen kuru ekmek ve su ile besleniyorlar. Hapishane kuşatma altında olduğu için gıda yardımı yapılamıyor" diye konuştu.

"DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI"
Oğlu Nihat Avcı'dan haber alamadığı için artık ne yediğinden ne de içtiğinden bir tat alamadığını belirten Ayüş Avcı da, "Gözümde akacak bir damla yaş kalmadı. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Deli gibi evin içinde dolaşıp duruyoruz. Buraya sesimizi duyurmak için geldik. Hükümetimiz bizi duysun. Bıraksınlar gidelim oğlumu 1-2 dakika göreyim yeter" diyerek gözyaşı döktü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkum aileleri kapıya dayandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN