OSB'de yatırım alanı genişliyor

Giriş Tarihi: 3.9.2013

Adana Hacı Sabancı OSB, 927 hektarlık ek alanla genişliyor. Ek alan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayıyla OSB'ye devredildi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kentteki yatırımların ve tesislerin artması, kent ekonomisinin gelişip kalkınması ve istihdamın artması doğrultusunda yürütülen titiz çalışmalar kapsamında, bin 590 hektarlık alandaki sanayi parsellerinin tamamına yakınının tahsisinin yapıldığını, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin genişletilmesi hedefinde sona yaklaşıldığını söyledi.

RAPOR ONAYLANDI

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile koordineli şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda, 927 hektarlık ek alan için yer seçiminin tamamlandığını ve AOSB yetkililerince, bakanlığın onayına sunulmak üzere rapor hazırlandığını belirten Vali coş, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, olumlu görüş bildirerek raporu onayladı" dedi.

GÜÇ KATACAK

Vali Coş, "Mevcut OSB'nin kuzeyinde, 1/100 bin ve 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planlarında, 'Organize Sanayi Bölgesi Genişleme Alanı' olarak belirlenen kısımdan, bölgeye bitişik 927 hektarlık ek alanın onaylamasıyla, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarını barındıran Adana OSB, yeni yatırımlar ve yeni fabrikalarla gücüne güç katacak" şeklinde konuştu.

"KATKIMIZ SÜRECEK"
Yeni yatırımların faaliyete geçmesiyle kentin, bölge ve ülke ekonomisinde önemli bir katma değer sağlayacağını vurgulayan Coş, "Adana'nın ekonomik yönden gelişip kalkınması ve istihdam sağlayıcı çalışmalara katkı sağlamayı sürdüreceğiz. Bu bağlamda çalışmalarımıza daima destek olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün'e çok teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB'de yatırım alanı genişliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN