Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet torunlarıma çok daha iyi bakar

Adana'da boşanan oğlu ile gelininin 2 çocuğuna bakan dede, polis merkezine başvurup, torunlarına bakacak gücünün kalmadığını söyleyerek devletten yardım istedi

Giriş Tarihi: 6.9.2013
Adana'da 3 yıl önce ayrılan oğlu ile gelinin 3 ve 5 yaşındaki çocuklarına bakan 56 yaşındaki Nazım İşimtekin, polise başvurup, torunlarına bakacak gücünün kalmadığını söyleyerek yardım istedi. Oğlu ve gelinin çocuklarına bakmadığını söyleyen İşimtekin, "Bu çocuklar yarın okula gidecek, başka ihtiyaçları var. Ben karşılayamıyorum. Onları devlet alırsa daha iyi şartlarda yaşarlar" dedi.

AİLELERE BIRAKTILAR

Volkan İşimtekin, 8 yıl önce Şükran İşimtekin ile evlendi ve bu evlilikten Aleyna (7), Ayaz (5) ve Anıl (3) isimli 3 çocukları oldu. Genç adamın işsiz kalması evliliğinin bitmesine neden oldu. Şiddetli geçimsizlikten dolayı çift, üçüncü çocukları henüz 10 aylıkken ayrıldılar. Anıl bebek olduğu için annede kalırken, Aleyna ve Ayaz'ı alan baba Volkan, çocuklarını ailesine teslim edip kayboldu.

KARAKOLA SIĞINDI
Dede Nazım İşimtekin, kendisine bırakılan torunları Aleyna ve Ayaz'ı gücünün yettiğince bakıp büyütmeye çalıştı. Eşi hasta olunca ne yapacağını şaşıran dede Nazım İşimtekin, yüreği kan ağlayarak iki torununu elinden tutup polise karakoluna sığındı. "Benim torunlarıma bakacak gücüm kalmadı. Devlet alırsa iyi bir gelecek hazırlar onlara. Anne ve babası bırakıp kaçtı. Böyle insan olur mu" dedi. Polisler, çaresiz dedeyi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne yönlendirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet torunlarıma çok daha iyi bakar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN