Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağış parası isteyen yanar

Adana'da bir öğrenciyi okula kaydetmek için bin 500 TL bağış parası isteyen okul müdürü ile müdür yardımcısı görevinden uzaklaştırıldı

Giriş Tarihi: 8.9.2013
Adana'da eğitim veren Celalettin Sayhan İlköğretim Okulu'nda görev yapan Okul Müdürü Nihat Kaya ile Yardımcısı Gökhan Baştürk, iddiaya göre bir öğrenci velisinden kayıt karşılığında okula bin 500 TL bağış istedikleri gerekçesiyle valilik emriyle görevden uzaklaştırıldı. Yetkililer, okullarda kayıt yapılırken para isteyenlerin gözünün yaşına bakılmayacağını da söyledi.

"KAYIT YAPAMAYIZ"
Celalettin Sayhan İlköğretim Okulu'na giden Reyhan B., isimli bir öğrenci velisi çocuğunu kayıt ettirmek istedi. İddiaya göre, Okul Müdürü Nihat Kaya ile Müdür Yardımcısı Gökhan Baştürk, kayıt karşılığında öğrenci velisinden önce 2 bin TL okula bağış istediler. Velinin direnmesi üzerine rakamı bin 500 liraya indiren Müdür ve Yardımcısı, "Daha aşağısı olmaz. Yoksa kayıt yapmayız" dediler.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bunun üzerine Adana Valiliği'nin yolunu tutan öğrenci velisi durumu Vali Hüseyin Avni Coş'a anlattı. Derhal talimat veren Vali Coş, konunun tetkik edilmesini istedi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri bunun üzerine bağış istenme konusunu incelediler ve soruşturmanın selameti açısından Okul Müdürü Nihat Kaya ile Yardımcısı Gökhan Baştürk'ü görevinden uzaklaştırdılar.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağış parası isteyen yanar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN