Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Asım Güzelbey: Şehrim adına alacağım

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Aria Kunste Der Berliner Akademisi tarafından verilen Avrupa Sevgi ve Barış Ödülü'nü aldı

Giriş Tarihi: 21.9.2013
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Aria Kunste Der Berliner Akademisi'nin 'Avrupa Sevgi ve Barış Ödülü'ne layık görüldü. 42 ülkeden akademisyenler sanatçılar ve bilim adamlarından oluşan bir kurul tarafından titiz çalışmalar sonucu seçilen kişi veya kurumlara verilen ödül, 1998 yılında da TRT'ye verilmişti.

BAŞKA ÖDÜLLERİ DE VAR

2005 yılında Suriye'nin Halep şehri ile başlayan 'kardeş şehir' ilişkileri ve iki toplumun insanlarını birbirine yaklaştırıcı çabalarından ötürü dönemin Suriye Başbakanı Naci Otri tarafından Devlet Nişanı ile ödüllendirilen Güzelbey'e, Türk Alman Dostluğu'na yaptığı katkılar ve bu girişimlerin dünya barışına örnek teşkil etmesinden dolayı 2011 yılında da Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verilmişti. Aria Kunste Der Berliner Akademie Ödül Konseyi Başkanlığı tarafından verilen 2013 yılı Avrupa Sevgi ve Barış ödülünü almaya layık görülen Başkan Güzelbey, "Ödül belediye başkanı sıfatı ile bize layık görülmüş. Bu ödülü şehrim adına alacağım. Ödülü, 21 Eylül günü, (bugün) devam eden Uluslararası Fıstık Festivalimiz sırasındaki programda verecekler" dedi.

6 DALDA VERİLİYOR

Akademi Konseyi tarafından her yıl "Europe love and peace Award" (Avrupa Sevgi ve Barış Ödülü), "Europäischer Kulturpreis Für Politik" (Avrupa Siyaset Ödülü), "Europa Verdients Engagemet Award" (Avrupa Liyakat Nişanı) ve (Avrupa Liyakat Beratı), "Europa Literatur Große Award" (Avrupa Edebiyat Ödülü), "European Business Awards" (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) kategorilerinde başarılı isimlere ödüller veriliyor.

1998'de TRT almıştı
"Avrupa Sevgi ve Barış Ödülü"ne bugüne kadar değer görülenler şahsiyetler ve kuruluşlar arasında Ivar Buterfas (1995), Dalai Lama (1996), Dr. Otto Von Habsburg (1997), TRT Kurumu (1998), Uluslararası Olimpiyat Komitesi (1999), Dünya Çocukları adına Japonya (2000), Dünya Askerleri adına NATO (2001), Dünya Lions Kulüpleri Birliği (2002), Volkssolidarität Bundesverband e.V. (2003), Skal Internatıonal (2004), Schwester Jeannine Gramick (2005), Peace Boat (2006), Larry Stewart (2007), Santa Claus (2009), Armando Narcıso (2010), Aung San Suu Kyi (2011), Andonis Samaras (2012) da yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Asım Güzelbey: Şehrim adına alacağım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN