Yedi çocuklu aile günlerdir sokakta

Şanlıurfa'da ev kirasını ödeyemediği için sokağa atılan 7 çocuklu Dikeç ailesi, günlerdir kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor

Giriş Tarihi: 3.10.2013
Şanlıurfa'da ev kirasını ödeyemeyen 7 çocuklu Dikeç ailesi, ev sahibi tarafından sokağa atıldı. Eşyalarının bir kısmına ev sahibi tarafından kira karşılığında el konulan Dikeç çifti, 6 gündür İş-kur yakınlarında bir parkta 5 çocuğuyla birlikte yetkililerin ve hayırsever vatandaşların kendilerine uzatacağı bir yardım elini bekliyor.

İŞSİZ KALDI
Sokağa atılan ailenin reisi Musa Dikeç "Ben inşaatlarda boya ustasıyım. Eskiden işlerimiz iyiydi, lakin Suriyeli mültecilerin gelip memleketimizde özellikle de sektörümüzde düşük yevmiyelerle çalışmaları bizim de iş bulmamızı zorlaştırdı. 5 çocuğum var. Oğlumu bugün askere gönderdim. Diğerleri okula gidiyor ama ben onlara ne okul kıyafeti alabildim ne de okula yollayabildim" dedi.

"3 AY SONRA GELİN"
Anne Rahime Dikeç de sokakta kalmanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, "6 gündür buradayız. Para olmadığı için ev bulmadık. Kocam işsiz, mecbur kaldık buraya geldik. Suriyelilere yapılan yardımın bize de yapılmasını istiyoruz. Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nda ismimiz var. Gittik, bize 3 ay sonra gelin dediler. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi.

OKULA GİDEMİYORUZ

Lisede olması gerekirken okula gidemediğini söyleyen Veysel Dikeç "Babam çalışmıyor. Lise 1. sınıfa geçtim ama maddi durumuz olmadığı için okula gidemiyorum" dedi. Öte yandan Şanlıurfa İş Kur Müdürü Necdet Karasevda, baba Musa Dikeç'e iş bulma sözü verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedi çocuklu aile günlerdir sokakta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN