Tarım ve teknoloji için işbirliği

Giriş Tarihi: 5.10.2013

Vietnam'ın Türkiye Büyükelçisi The Cuong, Adana ile Vietnam arasında ticaret köprüsü kurulabileceğini belirterek, "İşbirliği yapabiliriz" dedi

Vietnam'ın Türkiye Büyükelçisi Nguyen The Cuong, Adana Ticaret Odası'nı (ATO) ziyaret edip Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz'la görüştü. Adana ile Vietnam arasında bir ticaret köprüsü oluşturulabileceğini belirten Cuong, "Adana, Türkiye'nin en verimli tarım arazilerine sahip. Vietnam da Adana ve Türkiye ile benzer özellikler taşıyor. Tarımda ve teknolojide işbirliği yaparak karşılıklı ticaretimizi bugünkü seviyeye göre çok daha iyi boyutlara taşımamız mümkündür" dedi.

ÖNCELİK TÜRK MALLARINDA
ATO Yönetim Kurulu üyeleri Cevdet Şeker ve Mehmet Özel'in de hazır bulunduğu görüşmede konuşan Büyükelçi Nguyen The Cuong, Adana ile Vietnam arasındaki mesafenin ticarete engel olmadığını söyledi. Cuong, "Vietnam'da Türk ürünlerine büyük ilgi var. Örneğin Çin de fındık üretiyor, ama biz fındık alımında Türkiye'yi tercih ediyoruz. Bu buluşmayı en kısa zamanda karşılıklı ticarete dönüştürmeliyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım ve teknoloji için işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN