Fadime usta yurt dışına açılacak

Giriş Tarihi: 23.10.2013
Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde eşi Hüseyin Vayvay'a destek olmak isteyen Fadime Vayvay, kendine ait marangoz atölyesi açıp, çıraklık, kalfalık ve ustalık belgesi aldıktan sonra ilçenin ilk kadın marangozu unvanına sahip oldu. 2 yıl önce mobilya malzemesi satan ikinci işyerini açan Fadime Vayvay, şimdi de Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin Pointe-Noire şehrinde mobilya fabrikası kurmayı planlıyor.

BENİ ÇOK HIRSLANDIRDI

Azimli kadının iş dünyasına yolculuğu kocasının işten ayrılmasından sonra başladı. Hırslı ve girişimci bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen Fadime Vayvay, "Her şey eşimin çalıştığı atölyeden ayrılması ile başladı. Eşim 'ne yapacağız' diye endişe ediyordu. 'Korkma, kendi işimizi yapacağız' diyerek cesaret verdim ve atölyemizi kurduk. Eşimin isteği üzerine resmi işlemleri benim adıma yaptık. Ustalık belgem olmadığı için işyeri ruhsatı vermediler. Bu beni daha da hırslandırdı" dedi.

ESNAFLARA YARDIM İÇİN
Çıraklık, kalfalık ve ustalık belgesi aldıktan sonra işyerinin ruhsatını alan Fadime Vayvay, "Atölyemde 4 kişi çalışıyor. Başta mutfak olmak üzere yatak odası, vestiyer, kapı, pencere imalatı ve montajı yapıyoruz. Malzeme temini konusunda sıkıntı çekince ikinci işyerimi açtım. Sanayinin tek kadın ustası olmamdan dolayı herkes bana saygı gösteriyor. Bende onlara destek olmak için bir malzeme satan işyeri açtım. Esnaf arkadaşlarımızın taleplerini karşılıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fadime usta yurt dışına açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN