Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neziha ustanın usturası elinde

Giriş Tarihi: 29.10.2013

Mersin'in Tarsus ilçesinde 3 yıl önce halk eğitim merkezinde berberlik eğitimi alan iki çocuk annesi 41 yaşındaki Neziha Albayrak, kendini geliştirerek ustalık belgesine kavuştu

Yaklaşık 3 yıl önce Tarsus Halk Eğitim Merkezi'nde berberlik eğitimi alan iki çocuk annesi 41 yaşındaki Neziha Albayrak, aradan geçen süre içinde kendini geliştirerek ustalık belgesine kavuştu. Tarsus'ta çalıştığı berberde saç ve sakal tıraşı yaparak erkek müşterilere hizmet veren Albayrak, eşinin teşvikiyle adım attığı işini severek yaptığını söyledi.

MANİKÜR KURSU DA ALDI

Kursu başarıyla tamamladığı zaman kalfalık belgesini, temmuz ayında da ustalık belgesini aldığını belirten Albayrak, şöyle konuştu: "Kadın olarak işimden çok memnunum. Kalfalık ve ustalık belgemi aldım. 5 Kasım'da da usta öğretici belgemi alacağım ve yeni berberler yetiştirebileceğim. Bunun yanında kişisel eğitim semineri sertifikam ve manikür kursu belgem de var. Saç ve sakal traşının yanı sıra erkeklere manikür, pedikür, tırnak batması, nasır konularında da hizmet veriyorum. Erkek müşterilerimiz gayet memnun kalıyor."

BİZİM GİBİ BİR USTA
Neziha Albayrak, şu an çalıştığı iş yerinden oldukça memnun olduğunu ancak destek bulması halinde kendi dükkanını açmak istediğini söyledi. Müşterilerden olumlu tepkiler aldığını anlatan Albayrak, "Sempati uyandırdığımı hissediyorum. Çalışmak çok güzel bir şey. Buraya gelen müşterilerimiz beni takdirle karşılıyorlar. Erkek meslektaşlarımın desteğini de alıyorum, işimi yaparken mutluyum. Bu işle gurur duyuyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neziha ustanın usturası elinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN