Vali Coş: Adana yatırım merkezi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, ABD'nin Virginia eyaletinden gelen heyeti makamında ağırladı

Giriş Tarihi: 2.11.2013
Çeşitli gezi, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere ABD'nin Virginia Eyaletinden Adana'ya gelen heyet, Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti. Aralarında Virginia Eyaleti Ulaştırma Bakanı Seat Connaughton, Loudon Belediye Başkanı Scott K York, Prince Willams Belediye Başkanı Martin Nohe, Purcellville Belediye Başkanı Robert Lazaro, Kuzey Virginia Belediyeler Birliği Başkanı Mark Gibb, Alexandria Belediye Başkanı William Euille, Pinnacle Academy Müdürü Mustafa Akpınar'ın yer aldığı heyeti makamında kabul eden Vali Coş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

DAHA FAZLASI İÇİN

Vali Coş, Türkiye-ABD arasındaki işbirliği ve dostluğa vurgu yaparak, konuklarına Adana hakkında çeşitli bilgiler verdi. Hizmet sektöründeki büyük potansiyeli ile Adana'nın Ortadoğu'da iş yapmak isteyenler için doğru bir adres, doğru bir yatırım yeri olduğunu belirten Vali Coş, "Bakü- Ceyhan boru hattı ile Azerbaycan petrolleri buraya ulaşıyor ve değişik pazarlara gidiyor. İlimiz, Çukurova'daki diğer illerle birlikte Türkiye'nin gelişip kalkınmasına önemli katkılarda bulunuyor. Türkiye, tarımda dünyanın 6. büyük ekonomisi durumundadır. Toprak sulama yöntemlerimizi de geliştirip, daha fazla ürün almak için sürekli bir araştırma ve çalışma içindeyiz" dedi.

İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLECEK
Heyet adına konuşan Virginia Eyaleti Ulaştırma Bakanı Seat Connaughton ise Adana'da bulunmaktan ve bu kenti yakından tanımaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Amaçlarının, Türkiye ve Adana'yı daha yakından tanımak ve işbirliğini geliştirmek olduğunu kaydeden ABD'li heyet temsilcileri, Vali Coş'u görev yaptıkları Virginia'ya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Coş: Adana yatırım merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN