Maaşlarını alamayınca beton silosuna çıktılar

Giriş Tarihi: 13.11.2013

Şanlıurfa'da Toplum Yararına Çalışma Projesi'yle İl Özel İdaresi şantiyesinde çalışan 15 kişi maaş protestosu yaptı

Şanlıurfa'da Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında İl Özel İdaresi asfalt ve kilit taşı şantiyesinde çalışan 15 işçi, maaşlarının ödenmemesini protesto etmek için beton dökme silosunun üzerine çıktı. Metrelerce yükseklikteki silonun üzerinden inmeyeceklerini söyleyen 15 işçiyi ikna etmek için polis ve sağlık ekipleri seferber oldu.

PARAMIZI ÖDEYİN

Maaşlarının çoğunlukla aksadığını ve 1 aydır da para alamadıkları için mağdur olduğunu söyleyen 15 işçi, silo üzerinden sorunlarının çözülmesi çağrısında bulundu. İşçilerin silonun üzerinde protestosunu gören ve ikna edemeyen görevliler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından şantiyeye gelen polisler, işçilere megafonla aşağı inmeleri için seslendi.

GENEL SEKRETER ÇÖZDÜ

Polislerin ikna çabalarına olumsuz yanıt veren işçiler, yetkililerin bir an önce ödemelerini yapmalarını istedi. Uzun süren çabaya rağmen işçiler ikna olmayınca polisler, konuyu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'ne bildirdi. Olay yerine gelen Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu'nun, "Maaşlarınız ödenecek, bundan sonra da aksamayacak" şeklinde söz vermesi üzerine işçiler silodan indi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maaşlarını alamayınca beton silosuna çıktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN