Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya barışını eğitim sağlayacak

Giriş Tarihi: 16.11.2013

Öğretmen ve öğrencileri evinde ağırlayan ABD Adana Başkonsolosu John Espinoza, dünya barışı için eğitimin önemine değindi

ABD'nin Adana Başkonsolosu John Espinoza, Uluslararası Eğitim Haftası kapsamında evinde bir davet verdi. Adana, Tarsus ve Gaziantep'ten okul müdürü, İngilizce öğretmeni ve öğrencileri ağırlayan John Espinoza, dünya barışının sağlanmasında eğitimin önemine dikkat çekti. Espinoza, toplumların birbirini daha iyi tanıması ve barış ortamının kurulmasında, tüm dünyada eğitim sistemlerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

EĞİTİMİ PAYLAŞMALIYIZ
Ülkesi için her zaman eğitimin birinci öncelikli konu olduğunu kaydeden Espinoza, "Hep, eğitim sistemimizi daha iyi yapmak için çabaladık. Geçmiş yıllarda çok önemli bir şey öğrendik. O da bütün olanaklarımızı, deneyimlerimizi uluslararası düzeyde paylaşmamız gerektiği" dedi. Davete katılan gençlere "Sizler Adana'nın, Türkiye'nin ve dünyanın geleceğisiniz" diye seslenen John Espinoza, "Sizleri gelebileceğiniz en iyi yere getirmek için çalışacağız" dedi.

DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Konuşmasında konsolosluğun ABD ya da Avrupa ülkelerine yönelik limitli ama önemli öğrenci değişim programları olduğunu vurgulayan Espinoza, yurt dışında eğitim almanın önemine dikkat çekti. Espinoza, "Fransa'da üniversite öğrenimi görmüş biri olarak, orada geçirdiğim yıllarda dünyaya eleştirel gözle bakabildim. Bu değişimi yaşamak çok önemli" diye konuştu. Espinoza'nın konuşmasının ardından sohbet ortamında geçen davete Kültür ve Basın Ateşesi Susan Wilson da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya barışını eğitim sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN