Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askerlere ağız sağlığı eğitimi

Giriş Tarihi: 25.11.2013

Adana İl Jandarma Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda Komutanlığı, personel, erbaş ve erlere yönelik "Ağız ve Diş Sağlığının Önemi" konusunda konferans düzenledi

Adana İl Jandarma Komutanlığı, 22-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle "Ağız ve Diş Sağlığının Önemi" konusunda personel ile erbaş ve erlerin bilgilendirilmesi amacıyla konferans düzenledi. Diş Hekimi Dt. Ali Demirel, dişleri korumak ve sağlıklı dişlere sahip olmak için uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yaptı ve soruları cevapladı.

SAĞLIKLI DİŞLER

Konferans, Tuğgeneral Temel Cingöz Kışlası'nda düzenlendi. Adana 100. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği'nde görevli diş hekimi Dt. Ali Demirel, Adana İl Jandarma Komutanlığında görevli personele, diş fırçalamanın önemi ve diş bakımı, diş eti hastalıklarından korunma konularını anlattı.

ALIŞKANLIK GEREK
İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Özkan Çokay da, düzenli dış fırçalama alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasının önemine işaret ederek, personelin ileri yaşlarda dişlerin kıymetini anladığı, bu nedenle askerlik hizmeti süresince bu alışkanlığın kazanılması konusunda çalışmaların devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askerlere ağız sağlığı eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN