Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tandoğdu'dan 'Aidiyet' sergisi

Ressam Celalettin Tandoğdu, 13'üncü kişisel resim sergisini Gaziantep Sanko Sanat Galerisi'nde açtı. "Aidiyet" temalı sergide yağlıboya tekniğiyle yapılan 24 eser yer alıyor

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Ressam Celalettin Tandoğdu, Sanko Sanat Galerisi'nde kişisel resim sergisi açtı. "Aidiyet" temalı serginin açılışı, Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ve sanatseverlerin katıldığı törenle gerçekleştirildi. Gerçek keten tuval üzerine yağlıboya tekniğiyle yaptığı 24 eserinin yer aldığını belirten sanatçı Celalettin Tandoğdu, İstanbul'da yaşamasına rağmen Ankara'da düzenli sergi açtığını, Gaziantep'teki bu sanatsal etkinliğin de Anadolu'daki üçüncü sergisi olduğunu söyledi. Gaziantep'te daha önce, Uluslararası Ressamlar Buluşması Çalıştayı'na katıldığını anımsatan Tandoğdu, "Çalıştaydan kalan izler beni çok etkiledi. Gaziantep'te sergi açmanın heyecanını yaşıyorum. Umarım bu büyük kentin sanat hayatında olumlu bir etki bırakabilirim. Bana büyük destek veren, her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer alan Sanko Ailesi'ne teşekkür ederim" diye konuştu. Aslı Özen, konuşmaların ardından sanatçı Tandoğdu'ya, Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan "Belkıs Zeugma ve Mozaikleri" isimli bilimsel yayını hediye etti. Tandoğdu'nun, Sanko Sanat Galerisi'nde açılan sergisi, 13 Aralık'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

CELALETTİN TANDOĞDU
1957 yılında Fatsa'da doğan Tandoğdu, 1975 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'ne girdi. Eğitimini yüksek lisans seviyesinde 1982'de tamamladı. 1990-2003 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Serigrafi Programı'nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Çalışmalarını İstanbul'da sürdüren ressam 13 kişisel sergi açtı ve birçok karma sergiye katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tandoğdu'dan 'Aidiyet' sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN