Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyon baba

Giriş Tarihi: 8.12.2013

Doğuştan iki kolu olmayan 10 yaşındaki kızının yüzme antrenmanlarına devam etmesi için işini bırakan baba Bülent Öztürk herkese örnek oldu

Kahramanmaraşlı baba, doğuştan iki kolu olmayan 10 yaşındaki kızının yüzme antrenmanlarına devam edebilmesi için işini bırakmak zorunda kaldı. Egemenlik Mahallesi'nde yaşayan Bülent-Hülya Öztürk çiftinin ilk çocukları olan Sevilay, doğuştan kolları olmadan dünyaya geldi. Genç çift, çocukları Sevilay'ı yaşadıkları ekonomik sorunlara rağmen en iyi şekilde büyütmeye çalıştı.

ÖRNEK OLDU
Eğitimine devam eden ve ayaklarıyla yazan küçük kız, öğretmenleri ve arkadaşlarının desteğini yakından hissediyor. Kendisi gibi iki kolu olmayan milli yüzücü Beytullah Eroğlu ile tesadüfen hastanede karşılaştıktan sonra yüzmeye başlayan Sevilay, yaklaşık 2 yıldır antrenmanlarını aksatmıyor. Azmi ve gayretiyle dikkat çeken Sevilay, bedensel engelliler yüzme şampiyonalarında 3 birincilik ve 2 de ikincilik elde etti. Halen antrenörü eşliğinde çalışmalarına devam eden küçük kızın en büyük hedefi 2 yıl sonra katılacağı dünya şampiyonasından madalya ile dönebilmek.

KIZIM İÇİN YAPTIM
Genç baba, haftanın 5 günü antrenmana götürmek zorunda kaldığı kızı için işini bıraktı. Hayatını engelli kızına adayan baba, yaşadıkları ekonomik sıkıntıya rağmen Sevilay'ın antrenmanlardan geri kalmasını istemiyor. Baba Öztürk, Sevilay'ın başarısı için her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi.

BABAMI VE SPORU ÇOK SEVİYORUM
Sevilay Öztürk ise babasının işini bırakmasının kendisini daha da hırslandırdığını belirtti. Babasının haftanın 5 günü yanında olduğunu anlatan Öztürk, "Antrenmanlarım devam ediyor. Hocalarım yardımcı oluyor, başarılı olmak için çaba gösteriyorum. Babam beni havuza götürüp iyi bir gelecek hazırlamak için işini bıraktı. Babamı çok seviyorum, onunla gurur duyuyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyon baba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN