Oturduğu evini eğitime bağışladı

Giriş Tarihi: 30.12.2013

Gaziantep'te hayırsever emekli öğretmen Olcay Külah, daha önce yaptığı bağışlardan dolayı yaşama sevincinin arttığını ve yeni bağışlarla huzur içinde olduğunu kaydetti

Gaziantep'te 'Bir tuğla da sen de koy' ve 'Bir okul bin gelecek' kampanyalarına destek sürüyor. Son olarak bir okulun yapımı ve bağış karşılığı 2 okulun isim hakkı değişikliği için protokol imzalandı. Kampanyalarla, Akınal Ayakkabıcılık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi adıyla Gaziantep'e bir okul daha kazandırılacak. Ayrıca yapılacak nakdi ve taşınmaz bağışlarla Çiğdem Göğüş ile emekli öğretmen Olcay Külah, adı da mevcut bir anaokuluna verilecek. Hayırsever emekli öğretmen Olcay Külah'ın oturduğu evi vefatının ardından eğitime bağışlayacak.

ARSA SIKINTISI BÜYÜK
Okulların yapımına ve isim değişikliğine ilişkin protokol imza töreni Gaziantep Valiliği Atatürk Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Sınıf mevcutlarını şu anki haliyle tutmamız için her yıl 750 derslik yapmamız gerekiyor. Nüfus ve göç olayını da dikkate alırsak bu derslik sayısı daha da artar. O nedenle devlet olarak ve hayırseverlerin katkılarıyla daha fazla derslik yapmak istiyoruz. Arsa sıkıntısı çözülebilirse bu noktada daha hızlı yol açabiliriz. Hayırseverlerimize gösterdikleri kadirşinaslık için şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oturduğu evini eğitime bağışladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN