Yeni yüzü için telefon bekliyor

Giriş Tarihi: 5.1.2014

Bebekken yüzü tamamen yanan Kahramanmaraşlı 15 yaşındaki Leyla Demirci, nakil için gelecek telefonun 2014 yılında çalmasını bekliyor

Kahramanmaraş'ta henüz 2 aylıkken evlerinde sobadan sıçrayan ateşle yüzü tamamen yanan ve Türkiye'de ilk defa Uğur Acar'a yapılan yüz nakliyle umutları yeşeren 15 yaşındaki Leyla Demirci "Başucumda çifte telefonla bekliyorum. Telefonun çalması ve bana yeni yüzle yeni hayatımı getirecek müjdenin verilmesi için umudum 2014'te" dedi.

EŞARP YAPIŞTI
Sait ve Ülfet Demirci çiftinin 4 çocuğundan en büyüğü olarak Altunova köyünde dünyaya gelen Leyla Demirci'yi henüz 2 aylıkken uyutup beşiğine yatıran annesi, yüzünü de sinek ısırmasın diye polyester kumaştan yapılan eşarpla örttü. Ancak sobadan sıçrayan bir kıvılcım, eşarbı tutuşturdu. Eriyerek yapışan naylonlu eşarp, talihsiz kızın yüzünün tamamını yaktı. Olaydan sonra Leyla 8 ay yoğun bakımda kaldı. Birçok operasyon geçiren, vücudunun çeşitli yerlerinden alınan parçalar yüzüne nakledilen Leyla, doktorların çabasıyla hayatta kalabildi.

"ARAYACAKLAR"
Şimdi 15 yaşında olan Leyla, geçtiğimiz hafta Türkiye'de 7'ncisi yapılan yüz nakliyle, kendisinin de aynı sevinci yaşayacağı gün için biraz daha umutlandı. Her gün başucunda iki telefonla, hastaneden gelecek haberi bekleyen Leyla, "Umudumu yitirmedim. Her an telefon çalmasını bekliyorum. İnşallah yeni yılda uygun doku bulunur ve yeni yüzümle yeni hayatıma kavuşurum. Bir gün mutlaka o güzel haberi verecekler ve yüz nakliyle yeni bir yüzle yeni bir hayata başlayacağım" diye konuştu.

DERSLERİNDE ÇOK İYİ
Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi olan ve derslerindeki başarısıyla dikkat çeken Leyla, "Ömür boyu böyle kalacağımı düşünüp çok üzülüyordum. Uğur Acar ağabeye yapılan nakille artık üzüntülerim yerini heyecanlı bekleyişe bıraktı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yüzü için telefon bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN