Hatay çatışma ortamına girmez

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Hatay'ı çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin hevesinin kursağında kalacağını söyledi

Giriş Tarihi: 31.1.2014
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu çerçevede Yayladağı ilçesi ve köylerini ziyaret eden Ergin esnafı da unutmadı. Yayladağı halkından 30 Mart'ta yapılacak seçimlerde destek isteyen Ergin, Hatay'ı Halep gibi bir çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacaklarını söyledi.

DEVLET HASTANESİ YAPILIYOR

Yayladağı'nın Hatay'ın ve Türkiye'nin en güneyinde bir yer olduğunu belirten Ergin, "İlçemizin gelişmesi ve insanlarımızın daha rahat yaşam sürmeleri için çeşitli hizmetler sunduk ve önümüzdeki dönemde bu hizmetlere yenilerini ekleyeceğiz. Yayladağı Devlet Hastanesi'nin temelini attık ve yaptığımız pazarlık sonucu 2014-2015 eğitim öğretim yılı başlangıcı olan eylül ayında devlet hastanesi hizmet girecek" diye konuştu.

İLLEGAL ÖRGÜTLERLE MÜCADELE
AK Parti adayı Ergin, Hatay'a komşu olan Suriye'de yaşananlar ve etkisiyle ilgili olarak "Hatay 3,5 yıldır komşumuzdaki musibetin sıkıntılarını yaşıyor. Komşudaki ateşi bu topraklara getirmek isteyen illegal örgütlerle mücadele ediyoruz. Cilvegözü ve Reyhanlı'da bombalı saldırılar oldu, insanlarımızı kaybettik. Bu saldırıların amacı Hatay'ı da Laskiye gibi, Halep gibi, İdlip gibi, Allah korusun, çatışma bölgesi haline getirmek. Ama bunu yapmak isteyenlerin hevesi kursağında kalacak" dedi.

BAYRAKLARLA KARŞILANDI
Yayladağlıların, Yayladağı'nda kalması, başka yerlere göç etmemesi için hizmetlerin yeter denilinceye kadar devam edeceğini de belirten Sadullah Ergin, daha sonra köy ve beldelere ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla görüştü. Ergin yaptığı ziyaretlerde, Yayladağı ilçe merkezi ve gittiği her köyde ikamet eden 7'den 70'e insanlar tarafından büyük bir coşku, sevinç, heyecan ve Türk bayraklarıyla karşılandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay çatışma ortamına girmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN