Sağlık antrenörü Primer Hastanesi

Giriş Tarihi: 31.1.2014

Gaziantepspor ve Büyükşehir Belediyespor başta olmak üzere pek çok spor kulübüne destek veren Özel Primer Hastanesi bölgenin sportif faaliyetlerinde önemli bir yer edindi

Özel Primer Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Okuducu, her geçen gün düzenli yapılan bedensel egzersizlerin sporun sağlık için önemini daha da belirginleştirdiğini söyledi. Okuducu, "Dayanıklılık sporları yapanlarda kroner arter hastalığı hipertansiyon ve şeker hastalığı daha az görülmektedir, bu da göstermektedir ki biz sağlık için spora daha da önem vermeliyiz" dedi.

ÜST DÜZEY PERFORMANS
İnsan bedeninin özel yetenekleri olan mükemmel bir varlık olduğunu belirten Okuducu, "Merkezi sinir sistemi yaşam dinamizmini kontrol eder. Kalp, yaşam boyu düzenli olarak vücuda kan pompalar. Sürekli egzersizlerle solunum sindirim, boşaltım ve iskelet kas sistemlerinin istenen düzeyde tutulması sağlanır. Uzun süre hareketsiz kalan insan bedeni hareket yeteneğini kaybeder ve sağlık problemleri doğabilir. Sporla ilgilenenler beden ve ruh sağlığını geliştirerek kendine güven kazanır ve üst düzey performansı elde eder" diye konuştu.

SAĞLIKSIZ SPOR OLMAZ

Sporun kas-iskelet sitemi, kalp - dolaşım sistemi, sindirim sitemi, sağlıklı bir kiloya sahip olmak gibi tüm fiziksel özellikler için çok faydalı olduğunu söyleyen Okuducu, "Ayrıca sosyal ve psikolojik olarak kişide olumlu yönde büyük etkisi vardır. Egzersiz ve spor yapmak hem sağlıklı yaşamak hem de sağlıklı haldeyken bu sağlıklı halimizin korunmasını sağlamak içindir. Tüm bunları göz önüne aldığımızda sağlıksız spor olmaz" dedi.

SPORA HEP YAKIN OLDUK
Bugüne kadar spora yakın olan ve sporu destekleyen bir hastane olduklarını belirten Okuducu, "Yıllarca Gaziantepspor, halen Büyükşehir Belediyespor, Royal Halı Basketbol takımı ve Şahinbey Voleybol takımının yanı sıra birçok kurum ve kuruluşa hastane olarak destek veriyoruz. Daima sosyal ve sportif faaliyetlere katkıda olabilecek ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Kurum olarak spora hep yakın oluyoruz. Bu tür çalışmalarda amacımız sporun kitlelere yayılması ve sevilmesi için katkı sağlamak. Tabiri caizse bölgede sağlık antrenörü gibi hizmet veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık antrenörü Primer Hastanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN