Diş hekimi adayları hijyen eğitimi veriyor

Giriş Tarihi: 4.2.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, ilkokullarda ağız hijyeni eğitimi veriyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Adana'daki ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik 'Ağız Hijyeni' eğitimi verildi. ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı eğitiminden sonra, ilköğretim okulu öğrencilerine diş sağlığı taraması da yapıldı.

SOSYAL SORUMLULUK AMAÇLI
ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. İffet Yazıcıoğlu koordinatörlüğünde yürütülen projenin amacı, toplumda ağız ve diş sağlığının önemine vurgu yapmak. 'Toplum Ağız- Diş Sağlığı' dersi kapsamında geliştirilen sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren Yazıcıoğlu, tedavi yöntemleri ve sağlık alanındaki gelişmelerin, tıp ve diş hekimliğinde önemli ilerlemelerin kaydedilmesini sağladığına dikkat çekti.

HEKİMDEN HALA KORKULUYOR

Bu ilerlemelerin mevcut hastalığın tedavisi ve hastalık henüz oluşmadan önlemeyi kapsayan büyük yenilikler getirmiş olsa da, diş hekimliğinde invazif yani girişimsel prosedürlerin hala büyük bir yer tuttuğunu belirten Dr. Yazıcıoğlu, "Günümüz koşullarında hastalara minimum rahatsızlık vererek tedavi etmeye çalışmak hedefleniyor. Ancak 'diş hekimi koltuğu' korkulan ve kaçınılan bir yer olma özelliğini korumaya devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş hekimi adayları hijyen eğitimi veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN