CHP Adana'da seçimi kazanamayacak

Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aytaç Durak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini önce aday yapmak isteyip sonra vazgeçmesinin partiye Adana'da seçim kaybettireceğini öne sürdü

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına bağımsız aday olarak giren Aytaç Durak, neden bağımsız aday olduğunu ve yaşanan gelişmeleri SABAH Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu'na anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini arayıp aday yapmak istediğini söyleyen Durak, "Son anda Parti Meclisi, 'CHP yoluna başka bir isimle devam edecek kararı aldı' açıklamasını yaptı. Yani Kılıçdaroğlu önerdi, Parti Meclisi reddetti. Bu durum göreceksiniz CHP'ye Adana'da seçim kaybettirecek" dedi. Kılıçdaroğlu'nun aylar önce kendisini arayıp Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını istediğini belirten Aytaç Durak, "Ben de 'İhtiyaç varsa, neden olmasın. Şeref duyarım' demiştim. Herkes biliyor ki benim siyasi bir saplantım yoktur. Görevde olduğum süre içinde belediyeye siyasi ayrıcalığı sokmadım. Adanalı beni 5 defa seçti. Tekrar seçmelerini isteyemezdim. Zaten böyle bir düşüncem de yoktu " diye konuştu.

MARKA ADAM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika seyahati sırasında yaptığı açıklamalarda 'Adana'da marka adam Aytaç Durak' diyordu. Yani CHP + Aytaç Durak güç birliği Adana'da üçüncü olan CHP'yi anketlerde birinci sıraya çıkarmıştı. Tüm yapılan anketler bunu gösteriyordu. Adana halkı beni CHP ile özdeşleştirmişti. Ben de böylece sol seçmenle kucaklaşacaktım. Bu olmadı. Kılıçdaroğlu beni aday olarak önerdi ama Parti Meclisi reddetti. CHP'nin seçim kazanma şansı da böylece riske girdi" şeklinde konuştu.

HAVAYA GİRDİLER
Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonunun AK Parti'yi sarstığına inanan CHP yöneticilerinin "Nasıl olsa biz 1'inci sıraya çıktık' dediğini ve 'havaya' girdiklerini kaydeden Durak, "Adana'da bazı kötü niyetli insanların da etkisiyle bensiz seçim kazanma hevesine kapıldılar. Kılıçdaroğlu'nun kafasını karıştırdılar. CHP'yi tekrar üçüncü sıraya düşürdüler. CHP şimdi seçimi kaybederse bunun vebali 'ithal aday istemiyoruz' diyenlere ait olacaktır" dedi.

ADANA HALKI BANA İNANDI
Durak, neden bağımsız aday olduğu konusunda da "Adanalılar 30 Mart'ta seçime girecek partilerin aday listelerinden memnuniyetsizliklerini belirterek bana 'Dik dur, arkandayız' dedi. Bu güne kadar bana inanan, beni iş başına getiren Adanalıların zorlaması üzerine yeniden aday oldum. Bugüne kadar siyasi partilerin çatısı altında hizmet ettim. Adana halkı bu görevi bana bir kez daha teveccüh ederse bağımsız olarak hizmet edeceğim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Adana'da seçimi kazanamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN