Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zayıflamada dünyada bir ilk: Airukuloterapi

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Bugüne kadar geliştirilmiş en yenilikçi zayıflatma programı Easy Slim-Airukuloterapi'yi dünyada ilk kullanan hastane olan KKTC Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi, bu yöntemle insan sağlığını olumsuz şekilde etkileyen obeziteyle stressiz ve en hızlı şekilde baş ediyor. World Health Organization (WHO) verilerine göre dünyada 400 milyonun üzerinde obez birey bulunuyor ve 2015 yılında bu rakamın 700 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

HUZURSUZ DİYETE SON

Airukuloterapi'de elektriksel uyarılarla beyine gönderilen sinyaller sonucu iştah merkezi baskılanıyor. Böylece kişi daha az yiyerek doymaya başlıyor. Vücutta endorfin ve seratonin hormonlarının (her ikisi de mutluluk hormonu) seviyesi artıyor. Artan endorfin ve seratonin ile diyet yapan kişide, yeme zevkinin kısıtlamasından dolayı oluşan huzursuzluk, sinirlilik, ve gerginlik hali oluşmuyor. Kişi huzurlu bir şekilde diyetine devam ediyor

TAMAMEN DOĞAL BİR YÖNTEM

Airukuloterapi'nin bir diğer etkisi de metabolizmayı hızlandırması. Airukuloterapi sayesinde elektriksel uyarılarla beyine gönderilen sinyaller sonucu metabolizma hızlanıyor. Hızlanan metabolizma ile yağ yakımı artıyor ve kişi daha kolay kilo veriyor. Dünyada ilk kez YDÜ Hastanesi'nde kullanılan Airukuloterapi teknolojisi ile ilgili Uzman Diyetisyen Hatice Baygut, bu teknolojinin tamamen doğal olduğunu ve hiçbir yan etkisinin bulunmadığını belirtirken, aynı zamanda etkisinin de kesinlikle plasebo olmadığının altını çizdi.

DENGELİ BESLENME VE FİZİKSEL AKTİVİTE
Airukuloterapi ile 12 seansın sonunda yüzde 5-10 daha fazla kilo kaybı hedeflenirken, bu programın sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile desteklenmesi gerekiyor. Hastanın yaşam tarzını değiştirerek fiziksel aktiviteyi arttırması büyük önem taşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zayıflamada dünyada bir ilk: Airukuloterapi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN