Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekortmenlere ödül

Giriş Tarihi: 12.3.2014

Vergi Dairesi Başkanlığı ve Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte, Kurumlar ve Gelir Vergisi rekortmenlerine plaket verildi.

Kahramanmaraş'ta 2013'e ilişkin Gelir ve Kurumlar Vergisi rekortmenlerine törenle plaket verildi. Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı ve Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) iş birliğiyle düzenlenen tören, Ramada Otel'de gerçekleşti. KASİAD Başkanı Ali Arpasatan, binlerce insana istihdam sağlayan müteşebbislerin, ödedikleri vergilerle de ülkenin gelişiminde rol oynadıklarını ifade etti.

TEŞVİK BİZE ZARAR VERDİ

Türkiye'ye güvenmeye, ülkenin geleceğine yatırım yapmaya ve vergi ödemeye devam edeceklerini dile getiren Arpasatan, iş dünyasının yaşadığı problemlere de dikkat çekip, bu sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti. Özellikle Kahramanmaraşlı sanayicilerin tekstil sektöründe bölgesel yatırımlardan faydalanamamasının yatırımları engellediğini dile getiren Arpasatan, "Bu konuda bilgi birikim ve insan gücümüzün çok güçlü olduğunu hatırlatmak isterim. Teşvik çıkarılırken yapılan bu hatalı düzenleme geldiğimiz yatırım ortamında Kahramanmaraş ekonomisine zarar vermektedir" dedi.

BAŞKAN SUNUM YAPTI

Daha sonra Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam tarafından 2013 yılında toplanan gelirler hakkında katılımcılara sunum yapıldı. Konuşmaların ardından, KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, İSKUR Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul, Arsan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şan Arıkan, Şirikçioğlu Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Şirikçi, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Gümüşer ve diğer vergi rekortmenlerine plaketleri takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekortmenlere ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN