Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saldırgan tavrı tepki topluyor

Giriş Tarihi: 19.3.2014

MHP Adana Büyükşehir Başkan adayı Hüseyin Sözlü'nün devlet büyükleri başta olmak üzere birçok kişi ve kuruma ağır hakaret ve küfür ettiği iddiasıyla başı dertten kurtulmuyor

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü, hiçbir şeyden çekmedi dilinden çektiği kadar. Bugüne kadar devlet büyükleri başta olmak üzere birçok kişi ve kuruma karşı saldırgan tutumu, öfkeli yaklaşımları ve küfürlü hakaretleri nedeniyle hakkında çok sayıda hakaret ve ceza tazminat davası açılan ve birçoğundan tazminat ödemeye mahkum edilen Hüseyin Sözlü hakkında yeni bir dava açma hazırlığı olduğu bildirildi. Sözlü'nün bu kavgacı tutumunun kendisine çok zarar verdiğini düşünenler, "Böyle bir insan nasıl olur da Adana'yı yönetmeye kalkışır. Halkımız bu kavgacı tutumdan bıktı. Bu tür insanları yönetimin hiçbir kademesinde istemiyor" dediler.

TAZMİNATA MAHKUM

Bilindiği gibi Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, daha önce Başbakan Erdoğan hakkında ağır hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle 7 bin lira para cezası ödemeye mahkum edilmişti. Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yaylacı'ya da ağır hakaret ve küfür etitği gerekçesiyle mahkemeye verilen Sözlü, tazminata mahkum oldu. Devlet büyüklerine karşı saldırgan tutumunu her fırsatta tekrarlayan Sözlü, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş ile de her fırsatta karşı karşıya gelmiş ve öfkesini, kinini kusmaktan geri kalmamıştı. Dönemin Dışişleri Bakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında da yerel bir gazeteye "bunlar haindir" diye demeç verdiği iddiasıyla yargılanan Sözlü mahkum edilmişti. Konu Yargıtay'a taşınmış, suçu sabit görülmüş ancak demokratikleşme paketinden yararlanan Sözlünün cezası hafiiletilerek ertelenmişti. Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, saldırgan tutumları ile toplumun her kesiminden tepki gören Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkında "ölmüş anasına küfür ettiği" iddiasıyla hakaret ve ceza davası açmıştı. Bu davaların halen devam ettiği ve neticelenmek üzere olduğu bildirildi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a karşı olan tutum ve davranışları yüzünden de hakkında çeşitli davalar açılan MHP Büyükşehir adayı Sözlü hakkında son olarak Ceyhanspor gecesinde sarf ettiği sözler nedeniyle dava açılması için gerekli incelemelerin yapıldığı bildirildi.

DEVLETE SAYGISI YOK

Adana'da 5 yıldızlı bir otelde seçkin bir davetli topluluğu ve siyasi partilerin belediye başkan adaylarının olduğu bir ortamda MHP adayı Hüseyin Sözlü, Başbakan ve ailesine, bakanlara ağır hakaretler etmiş, Ceyhan Kaymakamı'na, "Kimsin sen" diye sözlü saldırılarda bulunmuştu. Devlet büyüklerine saygı sınırlarını aşan tutum ve davranışları ile bilinen Sözlü'nün bu tavrını nefretle karşılayanlar, "Devlete büyüklerine saygısı olmayan bir kişi nasıl olur da Adana'yı yönetmeye aday olur. Halkımız böylesine kavgacı tutumlu bir adaya fırsat vermez" demişti. Bugüne kadar hakkında açılan hakaret ve ceza davalarından sonra Ceyhanspor gecesinde yaptığı konuşmalar nedeniyle de Hüseyin Sözlü hakkında yeni bir hakaret davası açma hazırlığı yapıldığı bildirildi. Bu arada Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş'un, Sözlü'ye ait çiftliğin yıkılması sırasında çiftlik çalışanlarının kendisine hakaret etmesi nedeniyle açtığı davayı kazandığı, Sözlü'nün kardeşi Zafer Sözlü hakkında açtığı hakaret davasının da sona geldiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saldırgan tavrı tepki topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN