Üst geçit yok ama ölüm kol geziyor

Adana'da Sabancı Merkez Camisi'nin önünden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde üst geçidin bulunmaması yayaları adeta ölümle burun buruna getiriyor

Giriş Tarihi: 25.3.2014
Ortadoğu'nun en büyük camilerinden Sabancı Merkez Camisi'nin önünden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde üst geçidin bulunmaması yüzünden yolu karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalar, ölümün soğuk nefesini enselerinde hissediyor. O bölgede üst geçit olmadığı için ne yapacağını şaşıran vatandaşlar, son çare olarak çevresi demirlerle çevrili olan ancak üzeri açık olan kapalı otoparkın havalandırma boşluğunun kenarlarındaki duvarın üzerinden atlayıp geçerken adeta cambazlara taş çıkarıyor.

CAMBAZLIK YAPIYORLAR

Sabancı Merkez Camisi'nin önünden karşıya geçmek isteyen vatandaşlar, kullanabilecekleri bir üst geçit olmadığından biraz ilerde kendilerini bekleyen büyük tehlikeye aldırış etmeden ilk adımı atıyor. En yakın geçidin 300 metre ilerde olması, yaşlı ve çocuklu aileleri kara kara düşündürüyor. Bu yüzden yolun karşı tarafına geçmek isteyenler iki tehlikeyi birden yaşıyor. Önce hızla gelen araçların altında kalmamak için çaba harcayan yayalar ilk tehlikeyi başarıyla geçtikten sonra ikinci ama daha büyük tehlikeye karşı kendilerini hazırlıyor.

KORKU DOLU ANLAR

Adeta korku filmi çevirircesine rol kesen yayalar, kapalı otoparkın yaklaşık 20 metre derinliğindeki çevresi demirlerle çevrili havalandırma boşluğunun kenarından 25 santimlik duvarın üzerinden yürüyerek karşıya geçiyor. Çocuklu aileler ise resmen facianın eşiğinden dönüyor. Anneler, babalar koltuk altından tutup çocuklarını karşı tarafa geçirirken en küçük bir hata olmaması için ecel terleri döküyor. Bu durumu her gün yaşamak zorunda olan vatandaşlar, "Kente büyük hizmet verdiklerini iddia edenler gelsin de bizim halimizi görsün. Sonra yaptıkları ile övünsün" diyor.

BİRİ Mİ ÖLMELİ?
Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yetkili tüm makamlara tepki gösteren vatandaşlar, "Buraya bir üst geçit yaptırmak çok mu zor? Yolu karşıdan karşıya geçerken resmen cambazlık yapıyoruz. Önlem almak için illa birilerinin ölmesi mi gerek? Türkiye'nin en büyük camisini yapanlar, vatandaşların geçiş hakkını neden düşünmemişler. Hadi onlar düşünmedi, şimdi kenti yöneten sözde büyükler neden düşünmüyor. Akıllı dokunuş buraya dokunamıyor mu? Ya da dokunmak mı istemiyor?" diye tepkilerini dile getiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst geçit yok ama ölüm kol geziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN