Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafikte bilinçli bireyler yetişecek

Giriş Tarihi: 3.5.2014

Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Özer, trafikte daha duyarlı ve bilinçli bireylerin artırılması amacıyla denetimlerin yanı sıra eğitim çalışmalarına da yöneldiklerini söyledi

Karayolu Trafik Haftası kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, Mersin İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere ve öğretmenlere Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Özer ve trafik polisleri de eşlik etti. Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Özer, trafikte daha duyarlı ve bilinçli bireylerin artırılması amacıyla denetimlerin yanı sıra trafikle ilgili eğitim çalışmalarını da artırdıklarını söyledi.

YARIŞMA DÜZENLENECEK

Bu yıl 45 okulun katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öncülüğünde 'Trafik Melekleri Yarışıyor' bilgi yarışması düzenlediklerini ifade eden Özer, "Yarışma sonucunda Arpaçsakarlar, Ziraat Odası, Çukurova Ortaokulu ve Bahçeşehir Koleji 5 Mayıs'ta final yarışması yapacak. Ayrıca hafta boyunca okullara yönelik 'Temel Trafik Eğitimi' seminerlerimize devam edilecektir. Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce organize edilen, trafik konulu 'Afacan Trafik Melekleri' isimli eğitici çocuk tiyatrosunun gösterimi de Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda 6 Mayıs'ta yapılacak" dedi.

YAYALAR İÇİN KAMPANYA

Mersin İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar ise "Bizim de çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var diye düşünüyorum. Bu yüzden yaptıkları çalışmaları önemsiyorum. Ülkemizde meydana gelen kazaların yüzde 34'ü hız ihlallerinden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda Emniyet Genel Müdürlüğümüzce 2013 ve 2014 yılları Hız ve Emniyet Kemeri Kontrol Yılı ilan edilmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafikte bilinçli bireyler yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN