Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünüvar: Önerge siyasetini bırak

TBMM'ye verdiği soru önergesinde Ceyhan'ın gerilediğini öne süren CHP'li Ali Demirçalı'ya cevabı, AK Partili Necdet Ünüvar verdi: Gel yatırımları birlikte görelim

Giriş Tarihi: 5.5.2014
Ak Parti Adana Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, CHP Milletvekili Ali Demirçalı'nın Ceyhan ile ilgili TBMM'ye verdiği soru önergelerine, ilçede mahallelere gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretleri sırasında cevap verdi. Ünüvar, "Ceyhan'a bu kadar yatırım yapmışken ilçemizin geriye gittiğini söylemek insafsızlıktır" dedi.

"2 GÜN MİSAFİRİM OLSUN"
Ceyhan ile ilgili verdiği soru önergeleriyle basında hükümeti eleştiren CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı'nın klasik muhalefet tarzı olan 'soru önergesi siyaseti' yaptığını söyleyen Necdet Ünüvar, "Ceyhan'ı gezse devasa kamu yatırımlarını görür. Ceyhan'da halkın içinde dolaşsa, Ceyhanlıya sorsa halkımız kendisine Ceyhan'a yapılan kamu yatırımlarını anlatır. Ona tavsiyem 2 günlüğüne buraya gelmesidir" diye konuştu. AK Parti iktidarı döneminde Ceyhan'a yeni adliye binası, öğretmenevi, devlet hastanesi, kültür sitesi başta olmak üzere çok önemli kamu yatırımlarının kazandırıldığını belirten Necdet Ünüvar bu kadar büyük ve önemli yatırımlara rağmen Ceyhan'ın geriye gittiğini söylemenin insafsızlık olacağını belirtti. Ünüvar, "Yine AK Parti iktidarı döneminde Ceyhan ilçesi, özellikle enerji sektörü başta olmak üzere birçok alanda yerli ve yabancı özel sektör yatırımcılarının ilgi merkezi haline geldi" dedi.

ÖNERGE SİYASETİ
Ünüvar, Ali Demirçalı'ya da Ceyhan'a davet ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sayın Demirçalı CHP'nin klasik muhalefet tarzı olan 'soru önergesi siyaseti' yapıyor. Buradan kendisine sesleniyorum; Soru önergesi siyasetini bırak, gel misafirim ol. Sadece buraya yapılan kamu yatırımlarını birlikte gezelim."

"HANGİ İNSAFLA, HANGİ İZANLA!"
Demirçalı'ya seslenen Ünüvar şunları söyledi: "İsterseniz köyleri dolaşalım; 50 köye döşenen parke taşını, Tumlu Kale restorasyonunu, İl Özel İdaresi tarafından Başören, Sirkeli, Tatarlı, Kızıldere, Üçdut, Yeşilova köylerimize yapılan kanalizasyon çalışmalarını göreceksin. Eğitim yatırımlarımız saymakla bitmez; sadece 2008'den sonra 714 derslik, 4 öğrenci yurdu, 2 kapalı spor salonu yapıldı. Toplam yatırımın maliyeti 76 milyon TL. Bunları görmemek ne insafla izah edilebilir, ne izanla!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünüvar: Önerge siyasetini bırak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN