Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekorun adresi

Giriş Tarihi: 16.5.2014

Gaziantep'in iki büyük şirketinin ortaklığında yapılan ICONOVA konut projesi, 165 metrelik yüksek bir binanın da içinde bulunduğu kentin en büyüğü olarak biliniyor

Gaziantep'in büyük şirketlerinden Acarsan ve Şireci ortaklığıyla yapımına başlanılan ICONOVA konut projesinde daire satışlarına başlandı. Kentin en büyüğü olan toplu konut projesi ICONOVA'da 42 kat ve 162 metre yüksekliğe ulaşan kuleler dikkat çekiyor. Şireci- Acarsan yatırım ortakları Hanifi Şireci ve Mesut Acar ile Yüksek Mimar Gökhan Aktan Altuğ projenin detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Proje Mimarı Altuğ, ICONOVA'nın eşsiz mimari tasarımı ile sadece Gaziantep'in değil Türkiye'nin, hatta Avrupa'nın sembol konut projelerinden biri olduğunu söyledi.

YENİLİKÇİ BİR YAKLAŞIM

ICONOVA'nın Gaziantep'te yeni bir cazibe merkezi olacağının söyleyen Mimar Altuğ, "ICONOVA ile sadece bir konut sitesi değil yerel potansiyelleri kullanan, çevresinden beslenen ve tekrar çevresine artı değer olarak dönen, kente ait olan ve çevreye karşı duyarlılığı temsil eden bir cazibe merkezinin oluşturulması, yenilikçi bir tasarım yaklaşımı ile bölgenin yapılanmasına yön verebilecek nitelikte bir kompleksin kente kazandırılması amaçladık. Bu projenin bir farkı da şehrin merkezindeki en büyük konut projesi özelliğini taşıyor olması" dedi.

SİMGESEL DEĞERLER
Projenin pek çok özelliği ile simgesel değerlere sahip olacağını vurgulayan proje mimarı Altuğ, "7 kuleden oluşan proje bünyesinde, 27 kat ile 42 kat arasındaki kulelerden R blok olarak adlandırılan kule, 162 metreye ulaşan yüksekliği ile Gaziantep'in en yüksek binası unvanını alacak. 52 bin metrekare arsa üzerine, yaklaşık 255 bin metrekare inşaat alanına sahip projede 570 adet konut ve 23 adet ticari ünite bulunmaktadır. Proje bünyesinde 3+1'den 7+2'ye kadar, 52 farklı tipte daire seçeneğimiz mevcut" dedi.

MÜKEMMEL YATIRIM
Şireci-Acarsan Yönetim Kurulu Üyesi Hanifi Şireci, ICONOVA için "Gaziantep'in yeni silueti olmaya aday bir proje" derken, "ICONOVA her geçen gün gelişen, büyüyen ve Türkiye'ye örnek olan Gaziantep'in algısını bir basamak daha yükseltmeye aday bir proje. Yüzde 25'ini tamamladık. ICONOVA'da yaşam 2016 Eylül ayında başlamış olacak" diye konuştu. ICONOVA'da her detayın düşünüldüğünü söyleyen Mesut Acar ise, "Eşsiz lokasyonu ile şehrin stresinden uzak, doğal ve huzurlu bir ortama özlem duyanlar için ideal bir yaşam alanı olacak olan ICONOVA, aynı zamanda birikimlerine değer katmak isteyenler için de mükemmel bir yatırım aracı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekorun adresi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN