Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzcilerden Vali Coş'a ziyaret

Çanakkale gezisinden dönen Adanalı izciler, Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanlığı Adana İl Temsilcisi Seçil Binboğa, izcilerle birlikte Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti. Ziyarette İzciler adına bir konuşma yapan Adana Gençlik Spor Doğa ve İzcilik Kulübü Başkanı Ayhan Binboğa Adanalı İzciler olarak, Çanakkale'de katıldıkları 'Dedeciğim Ben Geldim' ve '57'nci Alay'ın İzinde Milli Bilinç İzci Kampı' hakkında bilgi verdi. "

O GÜNLERİ YAŞADIK"
İzcilerden Hazal Yılmaz ise kamp ile ilgili düşüncelerini anlatarak, "O gün dedelerimizin yaşadığı ne varsa hepsini hissederek yaşıyoruz. Onların kaldıkları yerlerde kalıyor, yedikleri yemekleri yiyor ve yürüdükleri yerlerden geçerek, dedelerimizin yaşamış olduğu ortamların duygusunu hissediyoruz. Bu etkinlik bizde manevi bir hava oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

ENVERİYE KABALAĞI

Vali Coş da, ecdadın kanıyla, canıyla vatanı ve milleti korumak için destan yazdığını belirterek, "Sizin de Çanakkale'yi ziyaret etmenizden memnuniyet duydum. Bu imkânı sağlayan İzcilik Federasyonu'na ayrıca bu etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi. İzciler, Vali Coş'a, 'Dedeciğim Ben Geldim' yeleği ve Çanakkale Savaşı'nda Türk askerinin taktığı enveriye kabalağı hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzcilerden Vali Coş'a ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN